Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Disznóvágáskor a hagymás sült...

Disznóvágáskor a hagymás sült vér lesz reggelire, de mivel hurkát most nem akarunk csinálni, meg fog maradni belőle. Mire lehet még használni hurkán kivül?

Figyelt kérdés
Csak kolbászt fogunk tölteni, meg disznósajt is lesz. A sült vér fagyasztható? Ha igen, akkor kiengedve mit lehet belőle csinálni?

2013. máj. 3. 18:43
 1/9 doboszoli ***** válasza:

Másra nemigen alkalmas.

Fagyasztható, de sokat romlik a minősége a frisshez képest.

2013. máj. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fagyasztható 1évig nem lesz baja :: Ha kiengedet akkor hagymás vért tudsz belőle csinálni : Illeetve vese velőhöz lehet piritani : Belsőség pörköltbe tehető :
2013. máj. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Dobos Zoli a gyors választ! Tőled mindig hasznos válaszokat kapok, zöld kéz:)
2013. máj. 3. 18:52
 4/9 doboszoli ***** válasza:
100%

Csak azért van, mert kedvelem a disznó dolgokat..

Egyszer olyan "borközi" állapotban eltöprengtem, hogy ha egyszer feltámadnának, és megtámadnának az évek alatt a kezem által elhalálozott ártatlan cocák, micsoda bajban lennék.D))

2013. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bumbi02 ***** válasza:

Készíthetsz a vérből levest is. Francia konyhában is találkozni ilyennel, a lengyelben, svédben szintén... bár ahogyan olvasgattam ezeket, az én gyomrom kevésbé fogadja be..:)


Itt a svartsoppa, ha esetleg ilyenhez támadna kedved..:)

[link]

2013. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még nem próbáltam bevallom, a sült vért fagyasztani. De lehet, hogy vérfagyasztó ötlet. Zoli eszmefuttatásáról eszembe jutott,-nem is "boros " hangulatban- hogy a kb 4 kilós macskám boldog 12 éve alatt megevett egy tehenet... :)
2013. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, levágtuk a mangalicát, megettük a sült vért, holnap csináljuk a disznósajtot. Vajon bele lehet tenni a tüdőt is? (mivel hurkát most nem csinálunk)
2013. máj. 4. 20:40
 8/9 doboszoli ***** válasza:

Inkább ne.

Privát ment.

2013. máj. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Le lehet fagyasztani és utána is lehet belőle hagymás sült vért készíteni! :)
2013. máj. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!