Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A macaron nevű süti miért...

A macaron nevű süti miért ilyen borzasztóan drága? Kóstolta már valaki?

Figyelt kérdés

[link]


Erről beszélek.

Én szeretném megkóstolni, főleg a levendulás meg a rózsás lehet érdekes, és nagyon is szépen mutat ez a süti, így minden színben.


Sopronban lakok, és eddig 1 cukrászdában láttam, de nem tudom megérteni, hogy mitől ilyen marha drága ez a süti....1 darab 350 FT volt amit én marhára sokallok.

Máshol is ennyi volt?


Vagy pl Sopronban lehet máshol is kapni?

Győrbe? Van ahol olcsó? Vagy boltban? (tesco...?)



Kóstolta már valaki? Milyennek értékelitek egy 10-es skálán?



2013. máj. 4. 09:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(nem igazán kerestem, csak megakadt a szemem egyszer az egyik kávézóban rajta)
2013. máj. 4. 09:33
 2/13 A kérdező kommentje:
Lehet csak félre láttam a 350 FT-ot de én azt igencsak sokallom....lehet 150 volt nem tudom.
2013. máj. 4. 09:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Én már ettem, 5-6 félét vettünk és megkóstoltam mindet... én nem vagyok tőle elájulva, nagyon édes volt. 200 vagy 250 forint volt darabja, egy bp-i pláza cukrászdájában.
2013. máj. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez egy francia süti, és én Franciaországban kóstoltam. Nem tudom hogy itthon mennyibe kerül, csak azt tudom hogy Szentendrén is lehet kapni ( de mondjuk az messze van).

Nekem nagyon ízlett mandulás töltelék van benne. Az egyik legfinomabb süti amit kóstoltam.

2013. máj. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én mondjuk kíváncsi vagyok, mert egyesek szerint tök átlagos, nem nagy szám, sőt szinte nem is jó, mások meg egyenesen oda vannak érte, és azt mondják, hogy ez az egyik legfinomabb süti.:)
2013. máj. 4. 10:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a mini változatát ettem. Az finom volt. Persze az csak egy ilyen sima, natúr volt.
2013. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az alapanyagok ára dobja meg, mandulaliszt, rózsavíz... én nem értem a felhajtást körülötte, nekem túl édes, nem jön be, más meg külön tanfolyamra megy miatta..
2013. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igazi macaront, ami nagyon könnyű, levegős, csak drága alapanyagokból készülhet. Nagyon finomra őrölt mandulaliszt az alapja, annak kilója 4000Ft körül van.


Ami jól van megcsinálva az nem túl édes vagy gejl, hanem pont a töltelék ízéhez passzol.


Máshol is 300-350Ft/db a normál ár, bár az tényleg a teteje még Pesten is (én szinte mindenhol 300-ért látom, még a francia pékeket alkalmazó pékségekben is). Teszkós verzió épp ezért nincs belőle, nincs hol olcsósítani rajta, mert elrontja a lényegét.

2013. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

De azért durva egy ilyen pici sütiért 300 FT-t elkérni darabonként...bár nyugati fizetésekhez képest gondolom nyugaton nem drága.

Oké, hogy drága alapanyagok, de azért magyar fizetésekhez képest tényleg drága.

É az is jó minőségű, amit kávézókban/cukrászdákban lehet Mo.-n venni, vagy az valami utánzat rosszabb minőségben?

2013. máj. 4. 19:39
 10/13 banyamanya válasza:

Francia sütinek mondják, de eredetileg Olaszországban készítettek ilyet először, tudtommal.

Cuki, kis, színes sütik, és valamiért baromi nagy divatjuk van. Szerintem már csak ezért is drágák.

Pont ma olvastam egy macaron receptet, a mandulán kívül semmi más, hű de drága alapanyaga nem volt. Csak a szokásos dolgok.

Szerintem nem sok különlegesség van bennük. De rengeteg féle krémmel meg lehet tölteni, és az ételfestéknek hála nagyon jól néznek ki. Ha jól megcsinálják őket, akkor mutatósak, szépek. Ennyi.

2013. máj. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!