Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem egy nagyon...

Írnátok nekem egy nagyon finom brokkolikrémleves receptet?

Figyelt kérdés

Annyira nem vagyok odaig erte parulva, de ki szeretnek most probalni belole egy kremlevest. Olyan rossz ugy se lehet, nyitott vagyok, ugyhogy johet az izkavalkad. Olvastam olyan receptet amiben pl volt bor, a masikban, mustar, a harmadikban friss menta, volt mandulas, volt levesbetetes, sajtos.


Na nekem itthon csak fokhagymam, sajtos es mentam van... Otletek?? Hogy a finomabb??


2013. máj. 7. 14:17
 1/3 ivilicious ***** válasza:

én imádom..meg a gombakrém levest!


[link] ez bevlt! lehet csinálni rá pirítós kockákat is...vagy van az a levesgyöngy.

2013. máj. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne variáld túl. először keveset csinálj, aztán majd később kísérletezhetsz.

csakis friss haragoszöld brokkolit használj.annyi sós vízben főzd meg, emennyi ellepi. a vastag szárrészeket ne tedd bele, csak a zsenge részét. tegyél bele egy késhegynyi szódabikarbónát, attól szép zöld marad.

a fokhagymát is főzd bele. ha teljesen puha botmixerrel pürésíted, főzőtejszínnel ( ha nincs egy kis lisztes tejes/vizes habarással ) felengeded, aztán egyet forralsz még rajta. a sűrűséget vízzel még szabályozhatod, hogy sűrűbbet vagy hígabbat szeretnél.utánfűszerezed sóval, borssal. tálaláskor mehet rá a reszeltsajt, vagy még pir. kenyérkocka is.

ha ez az alapleves ízlik, lehet próbálkozni más-más fűszerekkel, répával, hagymával, krumplival összefőzni is.

2013. máj. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

na hat en meresz szakacs vagyok ezert fokhagymaval dinszteltem le a hagymat, aztan kicsi szerecsendiot reszltem bele es szedtem hozza a kertbol 2 szal friss menta, botmixeles utan fozotejszint ontottem hozza, Isteni lett :)

Jah, es reszelt sajttal es piritos kockaval talaltam :) a parom imadta, pedig a brokkolit amugy sose szerette :D

2013. máj. 7. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!