Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Füstölt csülköt péknéhez sós...

Füstölt csülköt péknéhez sós vagy sótlan vízben főzzem?

Figyelt kérdés
Illetve az első forrás után lecseréljem a vizet alatta? Babérlevélen és egész borson kívül mást tegyek a vízbe?

2013. jún. 1. 12:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve még az, hogy főzés előtt kicsontozzam vagy a sütő előtt csontozzam, daraboljam csak? Más kérdésem szerintem nincs :D
2013. jún. 1. 12:55
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom, milyen ételt akarsz csinálni, de hogy semmi köze nem lesz a péknéhez, az 100%.

A pékné nem füstölt csülökből készül, hanem simából, és akármiből is készülne, sütni kell, nem főzni.

A főzés csak a balf.szok megoldása, mert nem tudják megsütni.

Csontozni pedig sütés után kell.

2013. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Természetesen nem főtt csülköt csinálok, te barom, sütőbe is fog menni. Viszont az összes létező recept azt írja, hogy először félkészre kell főzni. Kösz a semmit.
2013. jún. 1. 13:20
 4/4 anonim ***** válasza:
45%

1. Sós vízben szoktam előfőzni, borsot, babérlevelet, pár girizd fokhagymát szoktam bele tenni. A vizet nem szoktam lecserélni, leönteni róla. Azt max. szárazbab leveshez lehet felhasználni.

Valóban én sem a füstölt csülköt, hanem a síma csülköt használom.

2. Nem főzöm meg teljesen, csak annyira, hogy a benne levő csontot könnyedén ki tudjam venni. Ezáltal a

tepsiben is kevesebb helyet foglal.

3.Amikor kb. alig-alig félfövésben, a csontot kiszedtem belőle, akkor kívül-belül a csülköt megpörgetem sóval, és úgy rakom össze a tepsibe a többi hozzávalókkal és dugom a sütőbe.


Persze lehet, hogy majd más, egy-két dolgot másként ír, de tudod: ahány ház, annyi szokás, majd idővel nálad is kialakul egy "szokás", egy íz, egy állag, és attól kezdve nálatok az lesz az igaz "Sertéscsülök pékné módra".

Jó sütést-főzést, jó étvágyat hozzá! :)))

2013. jún. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!