Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vacsora ötleteket írnátok...

Renáta1991 kérdése:

Vacsora ötleteket írnátok nekem? A többi lent!

Figyelt kérdés
Tejberizs,tejbegríz,virsli,hot-dog,melegszendvics,vagy egyszerűen csak szendvicset szoktam készíteni vacsorára. Új ételeket szeretnék vacsira készíteni,de nincs ötletem,ehhez kérem a segítségeteket. Olcsó,de egyben finom,könnyen elkészíthető ételek receptjei érdekelnek :) Köszönöm,aki ír párat!
2013. júl. 3. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Készíthetsz neki körözöttet, ízlésének megfelelő fűszerezéssel, pirosra érett zöldpaprikába (előtte vágd hosszába ketté) töltsd bele, és a tányérkájára rakj 1-2 szem felvágott paradicsomot is. Kész vitamin-tál! :)))


De más alkalommal esetleg töltött tojást, és akkor másfajta pl. zöldhagyma társaságában, ha egyáltalán megeszi, vagy éppen káposzta-saláta, esetleg nyers uborkával, hasonlókkal.

2013. júl. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jah! Ez a köles-puding nagyon guszta, elmentettem! Még főételnek is kiváló lehet!
2013. júl. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megmaradt pörköltre lehet tojást ütni, vagy sima rántotta. Szoktam olyat is csinálni, hogy gyúrok be kelt tésztát, hasonló arányokban mint egy pizzatészta, akkora darabokat nyújtok, hogy egy virsli beleférjen. Megkenem majonézzel, vagy mustárral, vagy...ha van otthon, rakok bele paprikát, ezzel szeretjük legjobban, vagy paradicsomot, vagy amit találok, ezen kívül pedig egy hosszában félbe vágott virslit. Majd megy a sütőbe.
2013. júl. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

- bundáskenyér, rántotta, tükörtojás, kaszinótojás, omlett (akár zöldségekkel, gombával, szalonnával, sonkával...)

- saláták (pl. tegnap toszkán kenyérsalátát csináltam, de akár svéd gombasaláta, cézár saláta, görög saláta, stb.) egy kis pirítóssal

- műzli

- krémek pirítóssal pl. avokádókrém, padlizsánkrém, körözött, tojáskrém, májpástétom

- lecsó

- héjában sült krumpli sós vajjal vagy fűszervajjal (kolesz módszer: mikróban folpackkal letakarva sütöd, pár perc alatt megvan)

- sült paradicsom-mozzarella nyársak (ezt is extrázhatod szalonnával, szalámival, akármivel)

- krémlevesek, ezek 15-20 perc alatt megsülnek, egy pirítóssal vagy kenyérszelettel nagyon laktatóak és kellemesek (hagymakrémleves, cukkinikrémleves, sült paprikakrémleves, stb...)

- otthon süthetsz délután kakaós csigát, lekváros buktát, túrós batyut...

- egy jó kis lángos tésztát napokkal előre be lehet készíteni (eleve érdemes egy éjszakát a hűtőben pihentetni), és minden nap süthetsz ki belőle

- ez a két recept, ami fb-n kering mostanában: [link]

[link]

2013. júl. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Úgy látom, eltűnt a kölespuding receptje (valami népi tárolóedény törölhette). Akkor még egyszer:

[link]

2013. júl. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazatok van!

Pedig én is beraktam akkor a kedvenceim közé!

Szóval ezen az oldalon én is találkoztam már sok érdekes dologgal, de hogy valaki ilyesmivel foglalkozzon, hogy egyszerűen eltüntet felrakott válaszokat, az már mégiscsak sok!

2013. júl. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sőt!

Van még egy maréknyi kölesem (fasírtot szoktam készíteni esetenként belőle), de most hét végén megcsinálom belőle ezt a pudingot. Utána biztosan nem fogom elfelejteni a receptet!

Köszi, még egyszer, hogy felraktad, zöld-pacsi ment!

2013. júl. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
...és tudjátok, mi a legérdekesebb? Először a most első válasz volt törölve, az akkor első, kölespudingos pedig megvolt.
2013. júl. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os, 7-es vagyok!

Érdekes, mert ami most 1. válasz, azt is én írtam, de akkor még másodikként. És valóban, a köles-pudingot már akkor elraktam a kedvenceim közé.

De hogy időközben az általam írt (jelenleg 1-ként szereplő) válaszom törölve lett volna időlegesen, az fel sem tűnt!


De mint írtam, esetenként történnek itt érdekes dolgok.

Pl. valamelyik nap írtam egy kérdésre választ, majd kb. fél óra múlta a "megválaszoltjaim" között kerestem, meg akartam nézni, hogy mások hogyan reagálnak rá, és nem találtam.

Egy újabb óra elteltével pedig ismét ott volt!

Kismanók eljátszották, mint cica a fonál-gombolyagot! :))

2013. júl. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!