Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kacsahúst hogy sütitek,...

Benyovszky Oszkár kérdése:

A kacsahúst hogy sütitek, előbb főzitek, majd jön a sütő?

Figyelt kérdés
Ha pl. mellről van szó ami vastagabb.
2013. júl. 8. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Van aki serpenyőben elősüti, majd sütőben tovább, én egyből sütőbe teszem, igaz fiatal kacsahúst szoktam venni, a tepsit kibélelem papírral, öntök bele vizet, bele teszem a befűszerezett kacsát, majd alufóliával lefedemés általában 2-2 és fél órát sütöm, közben néha még teszek alá vizet, majd leveszem a fóliát és még fél órát sül anélkül, finom, omlós, puha szokott lenni.
2013. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én zsíron serpenyőben átfuttatom, egy kis színig, majd kis vízzel fedő alatt párolom, de csak kb 15 percig.

utána átköltöztetem zsírozott tepsi, a pecselevet beforralom egy kis vízzel és ráöntöm a kacsahúsra.

lefóliázom és puhára sütöm a sütőben.

a fóliát levéve szép piros lesz.

2013. júl. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem szoktam főzni. Az egész kacsát besózom előző nap, aztán beleteszem a nagy jénaiba és be a sütőbe. Mellet is szerintem ugyanígy lehet, legfeljebb előtte kapasd meg egy kis forróolajon, utána lefedve be a sütőbe. Na, a mostani recepteket, hogy rosé legyen, meg ilyen extravaganciákat nem tudok mondani, mert nem ismerem. De biztosan találsz több módszert a neten.
2013. júl. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először serpenyőben a bőrös felén sütöm, majd megfordítom és utána teszem be a sütőbe.

A kacsamellet nem szokták főzni!

2013. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
tepsibe ,nem sütöm elő .
2013. júl. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell sokáig sütni! Vastag, tömör húsa van, de ez olyan. Ne süsd túl!
2013. júl. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Római tálban egy szem savanykás almával. Amikor kész van, leveszem a tetejét, amíg megpirul.
2013. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!