Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom uborkasaláta lé receptet...

Finom uborkasaláta lé receptet? Nevezhetjük salátaöntetnek is.

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy rész ecet, 9 rész víz, és ízlés szerint cukor, ill. édesítőszer. Egyszerre ne sokat adj hozzá, kevergesd, kóstold, és így addig amíg jó lesz.
2013. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 doboszoli ***** válasza:
100%

Nem szoktam vizet használni.

A gyalult uborkát néhány percre megsózom, majd ecettel, cukorral ízesítem.

Tejföl, némi őrölt paprika (inkább csak a színe miatt) opció.

Máig sem értem, aki megsózza, kicsavarja a saját levét, majd cukros vízzel visszapótolja..

2013. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sokan azért csavarják ki, mert így nem puffaszt annyira.
2013. júl. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam csinálni hogy szép vékonyra szeletelem az uborkát, öntök rá kis vizet, épp hogy ellepi. Ezután egy kis ecetet bele és sok cukrot és egy kis fokhagymás fűszert is.

Majd összekeverem és berakom a hűtőbe és nagyon finom szokott lenni.

Esetleg még tejfölt is lehet rakni bele.

2013. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 doboszoli ***** válasza:

Utolsó!

Semmi só?

Tényleg érdekel.

2013. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem, sót nem szoktam tenni bele, csak cukrot.
2013. júl. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 kígyóubit legyalulunk, besózzuk, lecsöpögtetjük. Ezután kicsit átöblítjük, hogy ne legyen túl sós, majd nagyjából 1 liter vízzel felöntjük, ebbe megy cukor és fokhagyma ízlés szerint, én elég édesen szeretem, a szüleim kevésbé, így én utólag szoktam magamnak cukrozni. Először elkeverjük a cukrot, mert ha már benne van az ecet baromi nehezen olvad. Utána hozzáadjuk az ecetet és kész. Hagyjuk kicsit érni az ízeket, de akár azonnal is fogyasztható, ha jéghideg vízzel készítettük.
2013. júl. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!