Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Adtok nekem a jövőheti menühöz...

Adtok nekem a jövőheti menühöz tippeket? Van egy kis nehezítő körülmény!?

Figyelt kérdés
2-3ezerből kellene kihozni.Szerencsére zöldségre és gyümölcsre nem kell költeni.

2013. aug. 4. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Hány főre, és milyen korosztály?

- csirke-csontosból (far-hát-nyak-szárny + belsőségek) pörkölt vagy rizseshús

- máj resztelve, rántva

- most olcsók a tökfélék, kirántva krumplipürével

- kelkáposzta főzelék krumpli-fasírttal

- hamis vadasmártás = hús helyett leveskockát bele, és amikor a mártás kész, mehet a kifőzött tésztára (gyökér-répa, tejföl kell még hozzá)

2013. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 főre 20-as 30-as korosztály
2013. aug. 4. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Lecsó, töltött paprika, vagy húsgombóc paradicsom mártásban

Ha a paradicsomos dolgok nem jönnek be, akkor lehet a kis darálthúsból rakott kel

Zöldbab leves, karfiol leves, utána palacsinta, vagy lekváros bukta

Ma rakott krumplit készítettem (icike-picike kolbi is elég ahhoz)

2013. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rántott zöldségek, lecsó, rakott zöldségek, főzelékek, gyümölcsszósz/leves, paprikás krumpli, borsópörkölt.

Egy-egy vacsira lehet enni gyümölcskoktélt.

Viszont egyébként ha a zöldségfélék adottak, akkor talán nézz körül egy-két vega receptes oldalon, és ha túl tömény vegának tartod, akkor szerényen, csempéssz bele valami húsfélét, vagy kolbászt, vagy kis párizsit...ami épp passzolhat bele.

Makarónit is szerintem nagyon finomat lehet csinálni ha nem darált húst rak bele az ember, hanem párizsit. Ilyen célra szerintem az olcsó, gyenge minőségű is megteszi.

Zöldségesrizs, tejberizs, májrizottó. A máj olcsó, a rizs laktató, és szintén olcsó.

Süthetsz pizzát is. Persze ezen is túlnyomó részben zöldségfélék legyenek.

Most hirtelen ennyi.

2013. aug. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2013. aug. 4. 12:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Számolj úgy:

- egy egész csirke (700.- Ft/kg) kb. 1000 Ft. Ennek a csontosából tudsz pörköltet nokedlivel, vagy rizseshúst készíteni, vagy éppen csirkehúsos tarhonyát (keress rá a net-en), nagyon szeretem, és kiadós a tarhonya is!

- a vastag húsából (combja, mellehúsa) sütve-rántva körettel másik napra.

- fél kg. csirkemáj kb. 500 Ft, akár resztelt, akár rántott,


Ha a keret 3000, akkor még belefér kb. fél kg. darálthús, rakott kelnek, vagy fasírozott valami főzelékkel.

A többi napokon lehet valami tészta-féle, (tojásos tészta, krumplis tészta, káposztás tészta,)

és lehet paprikás-krumpli, esetleg sült krumpli + tükörtojás, virsli sütve-főzve, vagy egy pizza, esetleg egy jó adag bableves, utána egy adag lekváros kifli, vagy palacsinta.


Szűken, de elvileg elégnek kell lennie.

2013. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Krumplit lereszeled (mi uborkareszelőn lereszeltük) vékony szeletekre, olajban kisütöd, majd egy kis mártogatóst készítve hozzá akár lehet előétel, köret, vagy csak nasi.
2013. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!