Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Angliában mit használtok az...

Angliában mit használtok az otthoni csirke meg mindenféle hús fűszerek helyett?

Figyelt kérdés
Mert itt kb egyfélét találtam. A sütőzacskósok vannak mindenhol, azok meg általában drágák.

2013. aug. 30. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Angliáról nincs tapasztalatom, de tudatosan kerülöm az olyan fűszersókat, keverékeket, amiben nátrium-glutamát van.
2013. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Veszek alapfüszereket és összekeverem izlés szerint. Még MO-on sem használok füszerkeverékeket, föként olynaokat nem, amik tele vannak ízfokozókkal.
2013. aug. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vegyél csirkecombot v egész csirkét, pici olaj, aztán só, bors, kakukkfű, vagy curry, vagy majoranna, petrezselyem, ami a kezedbe akad, bedörzsölöd vele, azt' be a sütőbe. Nem kell mű-fűszer.
2013. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
ha Angliában nem találsz fűszert, akkor nem is keresel! rengeteg fűszer van a nagy áruházakban, kis, főleg ázsiai boltokban. sokkal több fűszer elérhető itt, mint otthon. csak aki annyira magyar íz függő, az lehet hogy meg sem próbál más fűszereket.
2013. aug. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy a magyar ízeket keresem, de nem találok fűszer keverékeket. Ok, hogy megvan külön a bors, majoranna, stb, csak ilyen keveréket nem találok, ami pl sültcsirkére jó. Otthon mindig olyat használtam. De akkor kénytelen leszek kotyvasztani valamit.
2013. aug. 30. 22:35
 6/10 anonim ***** válasza:
soha ne kész fűszerkeveréket használj! vegyél többféle fűszert, és avval dolgozz. sokkal finomabb lesz minden. rengeteg fűszer van, érdemes kombinálni az egyéni ízlésvilág figyelembe vételével.
2013. aug. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kész füszerkeverékek nagyrésze csak ízfokozó, füszer alig van benne.

Ha a megszokotthoz hasonló ízeket szeretnél, akkor a füszerkeveréken lévö füszerekböl keverj össze magadnak keveréket, vagy - ami még jobb - ezekböl adj annyir az ételhez, amennyi neked tetszik. Így ki tudod találni, hogy milyen arányban lesz nektek optimális.

De sokkal finomabb és változatosabb lesz a föztöd, ha idönként kicsit másként ízesíted azokat.

2013. aug. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Angliában a világ összes sarkáról van városonként 5-5 élelmiszerbolt, ott nem tudsz rendes fűszereket venni? Ahelyett, hogy az ízfokozós hulladékot keresnéd, inkább menj be egy indiai vagy karibi üzletbe és érdeklődj, hogy mit ajánlanak és vegyél a szupermarketes árak töredékéért annyi fűszert, ami két évig elég lesz...
2013. aug. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az asdaban ott ahol a fuszerek vannak kis uvegben talalsz husokhoz is fuszerkevereket es kimondottan csirkehez is.
2013. aug. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az Asdában most néztem, de csak 3 féle zacskósat találtam, üvegben most hirtelen nem emlékszem, de azok meg drágák. Mindegy, abból vettem kettőt, majd ha kell legközelebb kitalálok valamit. Veszek néhány féle fűszert.
2013. aug. 31. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!