Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vegák miért várják el, ha...

Vegák miért várják el, ha meghívják őket vendégségbe, hogy nekik külön készüljenek ételek? Vissza felé miért nem képesek nekünk ragadozoknak készülni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van a társaságban egy vega csaj.Igen bárkihez megyünk, mindig készül külön kajával, de ha nála van a havi összeröffenés, ő is csinál vega kaját is, meg húst is.
2013. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha zsidó vagy muszlim vendéget fogadsz, akkor sertéspörköltet akarsz rátukmálni és megsértődsz, ha náluk jártadkor nem csülök a menü?


Nem vagyok semmilyen vega, de náluk csak a hozzád hasonló önérzetes, sértett húsevőket tartom szánalmasabbnak.

2013. szept. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha meghívsz valakit, aki vega, akkor az a minimum, hogy olyan ételt is csinálsz, amit ő megeszik, máskülönben minek hívod meg?
2013. szept. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki vega, az NEM eszik meg bizonyos ételeket, egy "húsevönek" nem gond megenni a húsmentes ételeket.


Minden ÉRTELMES ember ha vendéget hiv, olyan ételeket készít, amit a vendége meg tud enni az egészsége vagy meggyözödése alapján is. Ebbe beletartozik a különféle allergiák, "nemszeretem" ételek, vallási tilalmak illetve erkölcsi vagy etikai meggyözödés figyelembevétele.


Aki erre NEM képes, az ne hivjon vendéget.


Viszont egy vega (vagy aki vallási elöírások miatt nem fogyaszt bizonyos elelmiszereket) nem készít a legtöbbször húsos (tiltott) ételt, mert az a meggyözödése ellen lenne, és ezt nem is lehet elvárni töle. Ha a vendégeknek olyan menüt tálal, amiben ugyan nincs hús, de ennek ellenére jó ízü és mindenki jól tud vele lakni - az nem vét a vendéglátás szabályai ellen.


Hozzáteszem, hogy én nem vagyok vega, de eddig minden vendégemnek CSAK olyasmit föztem életemben, amit jó étvággyal meg tudtak enni és nem kerültek összeütközésbe a saját meggyözödésükkel.

2013. szept. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Így van, a többiek is leírtak a tutit. Vegákat nem hívunk meg!


Én megmondom őszintén kicsit félek is tőlük, úgy mint a szcientológusoktól. Nem tudom egyébként miért. De valószínűleg az lehet, hogy amit nagyon nem tudunk megérteni, és ép ésszel felfogni, attól rettegünk.

2013. szept. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom írni, amit a többiek. Ha hívok valakit vendégségbe, akkor alap, hogy neki kedvezek az étellel.

A másik, hogy a bátyám vega, nem állatvédelemből, hanem úgy gondolja, hogy az az egészséges táplálkozás, de ennek ellenére ha ő hívja meg a családot ebédelni, készít húsos ételt is. Egészen pontosan eleinte készített amíg a férjem igényelte, mert nagy húsevő, de mióta a családból senki sem igényli a húsos ételt náluk, még a férjem is kifejezetten szeret náluk enni, szereti az általuk készített vega ételeket, azóta nincs hús a közös ebédnél. De hangsúlyozom, ha igényünk lenne rá, készítene.

2013. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"a bátyám vega, nem állatvédelemből, hanem úgy gondolja, hogy az az egészséges táplálkozás, de ennek ellenére ha ő hívja meg a családot ebédelni, készít húsos ételt is"


IGEN, ez a különbség!!!

Ha valaki állatvédelemböl vagy hasonló okból nem eszik húst, attól nem lehet elvárni, hogy húst felhasználjon.

VIszont ha valaki szerint csak nem egészséges vagy nem szereti, attól elvárható, hogy ha a vendégei szeretnék, akkor azt is fözzön.

2013. szept. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!