Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megéri kenyérsütő gépet venni?

Megéri kenyérsütő gépet venni?

Figyelt kérdés
Anyukámnak venném, nagyon sok kenyeret esznek, mindenhez, gondoltam jó lenne neki, de nem tudom. Valóban jó kenyeret lehet egy ilyen géppel sütni? Nem nehéz használni? Mennyi idő megsütni egy kenyeret vele? Megéri egyáltalán otthon sütni? Olcsóbb így mint boltban megvenni?

2013. okt. 22. 00:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekünk van. Inkabb kalács lesz az a kenyér, ami készül, a formája se "valodi". Ha valoban jo kenyeret akar valaki, ahhoz a hozta valók se olcsók - ráadásul nem mindenki szeret sutogetni ilyesmit.

Inkabb kérdezd meg tőle, hogy mit gondol róla.

2013. okt. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A húgomék vettek, egy pár hónapig nagy volt a lelkesedés,aztán egyre inkább alábbhagyott.Azt mondta sokáig megy a gép (több óra a kelesztés, sülés )sokat fogyaszt. egyszóval a spájzba került a masina, a nemhasználatos dolgok közé.

Visszatértek hagyományos, de jó minőségű kenyérre.

Kollégám is hozott be néha, hogy az asszony sütötte, hát

nem győzött szabadkozni, hogy azért ez nem olyan "igazi ".

Tömör volt, nem volt finom.

Persze lesznek más, saját tapasztalatú vélemények is, olvasd majd el mindenkiét és végül rakd össze magadban, hogy valójában hasznos-e lenne a szüleidnek, eléred-e a célodat vele.

Ha ők a hagyományos ropogóshéjú , puha bélű fehérkenyeret szeretik, akkor én meggondolnám a helyedben.

Ha hajlanak a divatos, reformétkezés felé (teljeskiörlésű, sokmagvas stb. ), akkor lehet, hogy örülnének neki.

2013. okt. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kenyér sütőgep nelkul is lehet kenyeret sütni, ha akar valaki,
2013. okt. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi már kettőt vettünk anyukámnak, mert az elsőt elhasználta. Magunknak pedig a harmadikat nyúzzuk. A kenyér így olcsóbb és nagyon finom, eláll 4 napig. Vannak bevált receptjeim, nem azok, amit hozzá adnak, azokat nem szabad megsütni. Sokszor sütök kalácsot, kiflit, zsemlét is. Mindent a gépben kelesztek, bejglit, fánkot, pogácsát, kakaós, pizzás csigát. Nekem létszükséglet, nem tudnék nélküle meglenni már. A legolcsóbb egylapátos tescósat használjuk és időnként veszek egy karton élesztőt ami megy a fagyasztóba (1 kenyérhez 1,2dkg kell) és most a liszt is egész jó áron van 89 Ft volt. A 80 dekás kenyérhez kell 45 dkg liszt, 3,5 dl víz és nagyon kevés egyéb hozzávaló (cukor, só, olaj). 3 órán keresztül készíti a kenyeret, ami tényleg hosszú, de be lehet programozni és az nem jelenti azt, hogy végig sok áramot fogyaszt, mert időnként csak pihen benne a kenyér. Szóval nekem megéri, de én is ismerek olyat, aki megvette és nem használja, hozzáállás kérdése.
2013. okt. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 évig sütöttem géppel a kenyeret, igaz, hogy csak fehérkenyeret.

Nagyon finom kenyeret lehet benne sütni. Nem fogyaszt sokat és olcsóbb is mint a bolti kenyér, nem szárad ki napokig.

Be kell tartani a recept szerinti hozzávalók adagolását.

Nincs sok vacakolás vele. Kiméred a hozzávalókat, bekapcsolod a gépet, megdagasztja, megkeleszti és kisüti. Ez valóban legalább 3 óra, de ennyi minden kelt tésztának kell gép nélkül is. Általában 70 dk, 1 kg kenyeret lehet vele sütni.

Egyetlen "hátránya", hogy a kenyér formája nem hosszúkás.

Amikor a gépem elromlott, nem vettem másikat. Azóta hagyományos módon, a sütőben sütöm a kenyeret.

A gépet nem nehéz használni, és az otthon sütött kenyér olcsóbb és sokkal jobb, mint a boltokban vett. A saját kenyeremben semmilyen adalékanyag, állományjavító stb. nincs.

2013. okt. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem, de már nem a gépben sütöm, abban csak dagasztást és kelesztést használom, majd megformázom a kenyeret és tepsiben sütöm, így gyorsabban elkészül és sokkal finomabb, 3 napig is lehet enni, nem lesz olyan másnap, mint a bolti kenyér, de ezzel készítem a pizzatésztát, és minden egyéb más kelesztést igényló sütiket, kalácsot.
2013. okt. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Csak úgy ajándékba nem feltétlenül érdemes venni, ha nem tudod, hogy viszonyul hozzá. Van aki szereti, van aki nem, tudni kéne, ő melyik csoportba tartozik.

Én is szeretem, leginkább azért, mert utálok boltba menni. Így a nagybevásárlás alkalmával meg lehet venni a hozzávalókat, mind eláll. A sütésnek meg a munkás része nem több két percnél, az alap begyakorlott kenyér esetén. Persze ha kísérletezik az ember, azzal bármennyi időt el lehet tölteni :D

2013. okt. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Sok áramot eszik,órákig megy..és am inősége sose lesz olyan élvehzető,mint a bolti.szerintem,jah meg drága a gép is :(
2013. okt. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Kiszámoltam az áramfogyasztását ,egyáltalán nem sok,kb 60 ft egy menet, mivel a sütés része ahol a valódi nagyfogyasztó a fütőszáll megy az csak kb 1 óra, a többiben csak egy kis villanymotor dolgozik szakaszosan.

A baj ott van hogy közelébe sem ér a házi sütésű kenyér a boltinak, se ízre se állagra. Próbálkoztam sok recepttel de nem lett olyan mint a bolti. Ehető ,megszokható de nem lesz olyan mint akár a legolcsóbb tescos kenyér. Persze ebben nincs "E" betűs adalékok garmadája, szóval aki egészséges étkezés híve annak jó módszer a házi sütés, mert tudja mi kerül bele..

2013. okt. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha szeret kiserletezni kulonbozo kenyerekkel, magos,rozsos, burgonyas stb,akkor vegyel,mert biztos hasznos lesz. Ha viszont egyfajta kenyeret esznek,akkor nem erdemes,jobb a bolti. A kenyersutosnek mas az allaga nagyon,erezheto a kulonbseg. Ha nem kiserletezos fajtak,akkor nem fog nekik izleni.
2013. okt. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!