Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Azért így sokkal egészségesebb...

Azért így sokkal egészségesebb a fasírtom, nem?

Figyelt kérdés
10db 40dkg marhahúsból készült, rizs helyett zabkorpa van benne, panírként pedig zablisztet használtam, tojás, és egyebek nélkül. Sütőben sült, abszolút olaj mentesen. Szerintem ez még egy kemény diétába is beilleszthető, nem?

2013. nov. 6. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal egészségesebb, de fasírtnak már nem nagyon nevezhető...

Inkább: zabkorpás marhahúspogácsa

2013. nov. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bumbi02 ***** válasza:
80%

A rizst miért kellett kicserélni? Nincs benne semmi egészségtelen, sőt, az egyik legegészségesebb alapélelmiszerünk.


Nem akarok sértő lenni, de ez a mai "étkezzünk egészségesen"-divat teljesen szétroncsolja a jól bevált recepteket. Nem vagyok az újítások ellen, amíg az újítás által nem változik az étel jellege, és az marad ami.


Olyan kismértékben lett egészségesebb a fasírtod, ami nem igazán érte meg szerintem az energiát. No meg, az egészséges nem csak az étkezésen múlik, sokkal komplexebb. Én szeretem a zsírszalonnát, jó kis hagymával, és fehérkenyérrel, mégis tökéletes a vérnyomásom, és makkegészséges vagyok. Ahogy dédapáink se tettek lenmagolajat a csirkére, és mégis megéltek szép korokat, sőt dédimamám már a 88. életévét tölti, és korához mérten nagyon egészséges. Pedig szerintem ha hallaná hogy zabkorpa, azt hinné hogy lovaknak kell adni..

2013. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Rizs nem kell a fasírozottba.Egyébként vöröshagyma apróra vágva is jó még bele,(és egy pici olivaolajon megdinsztelve a hagyma) pirospaprikával ,tengerisóval ,borssal fűszerezve.Amúgy egészséges a fasírtod,de a tojás is nyugodtan mehet bele.Sok fehérje van benne.
2013. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Anyukám szokott rakni a fasírtba rizst.... :D Igen, tudom, hogy egészséges, nekem is azzal lenne a legkevesebb bajom. Amúgy kinézetre tök "fasírtos". Majd meglátjuk, mennyit veszített eredeti ízéből.
2013. nov. 6. 17:27
 5/11 A kérdező kommentje:
3. TELJESEN IGAZAD VAN. Az egészet én is azért csinálom, mert anyukám fogyni szeretne, én pedig segítem őt ebben, így én is ilyeneket eszek. Egyenlőre még csak próbálkozunk, lehet, hogy nem tartjuk meg ezt az étkezési formát. Ez szinte már paleo diéta. Azt azért nem akarjuk. :)
2013. nov. 6. 17:28
 6/11 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy a tojás miért nincs benne. Ha kiszeded a búzalisztet, akkor a gluténtől szabadítod meg. A zabkorpa szénhidrát, de legalább gluténmentes... mandulaliszt? olaj? Vagy nem paleo akar lenni?


Nagyon egészséges... kicsit ehetetlen.. képzelem, milyen száraz lesz. :( De nagyon egészséges.

2013. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem száraz. Nincs olaj benne. nem paleo. :)
2013. nov. 6. 17:46
 8/11 doboszoli ***** válasza:

Igen biztosan egészségesebb.... Vagy nem.)

Vesszek meg ha értem, hogy diétába miért kell pont a fasírtot "beilleszteni"!

2013. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs a recepttel semmi gond, ha ch csokkentett dietaba illeszted. De a tojassal miert sporolsz?
2013. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nem megy ki a fejemből. :)

Nekem a gyerekek reklamáltak, hogy a marhafasírtom száraz... lehet, hogy túlsütöttem.

Azt jöttem mondani, hogy ha már egészség, akkor csirkéből is csinálhatnád. Az is egészséges lenne.

Jó étvágyat.

2013. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!