Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rakott kelhez ki mennyi...

Rakott kelhez ki mennyi rizst/darált húst használ? És mekkora tepsihez?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ízlés kérdése, na de láttam már 4 főre szóló receptet 10dkg rizzsel+30dkg hússal és 40dkg rizzsel+70dkg hússal is - azért nem mindegy.... :)
2013. nov. 19. 11:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A 2 között.

4 Főre kb 80 dkg kelkáp, 20-25 dkg rizs, kb 35-40 dkg hús kell.

2013. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

50 dkg darált húst

2,5 dl rizst

1 közepes fej káposztát

Én úgy csinálom ,hogy a húsos ragút ,a fött rízst a fött kelkáposztát

összekeverem tejfölel 1 nagy tálba : füszerezem még ha kell .

Közepes méretű tepsit ,kivajazok . majd egy réteg masszát leteszek erre tejfölt rakok ,és így rétegzem ,tejföl az utolsó sor .

2013. nov. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszi nektek :)


A mélyhűtőmben 50dkg-os darált hús csomagok vannak ,így ahhoz szerintem olyan 30 dkg rizst fogok tenni kb...

2013. nov. 19. 11:58
 4/15 anonim ***** válasza:

Igen, az az arány jó lesz.

Egyébként én úgy szoktam számolni, hogy amikor a rizs megfő, akkor kb. 2x annyi lesz (vagy legalábbis 2x annyinak tűnik) mint nyersen. Tehát ha azt akarom, hogy a kész töltelékben a husi-rizs kb. fele-fele legyen, akkor az 50 dkg darálthúshoz valóban azt a 25, max. 30 dkg rizst tenném.

2013. nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kb így én is. 60 deka darálthúshoz 25 deka rizst főzök.Én a kellevelekek leforrázom, és egészben terítem zsírozott tepsibe, rá egy sor massza, tejföl és így tovább,felül káposzta tejföl.

a kb 38x25 tepsiben kényelmesen elfér, 8 szép kockára szoktam vágni, és lapáttal alányúlva teszem tányérra.

4 főnek bőségesen elég.

2013. nov. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hálás köszönet!


Még egy kérdés: ha sós vízben főzöm a leveleket, kb mennyi idő alatt puhul be? Teljesen puhának kell lennie az "erének" is, vagy az picit marad kemény?

2013. nov. 19. 12:52
 7/15 anonim ***** válasza:

Hogy mennyi idő, az nyilván attól függ, milyen öreg a káposzta, főzés közben többször ellenőrizd, több részét.


Ha a gyengébb részei már puhák, akkor ne főzd tovább akkor se, ha az ere még kicsit kemény, mert még úgyis fog puhulni.

Legyen egy kis tartása, mikor leszűröd.

Egy tipp, rétegezésnél a kelkáposzta rétegeket szórd meg egy kevés majorannával.

Alapból illik hozzá, és így rétegenként fűszerezve intenzívebb, és ott ízesít, ahol kel(l). :)

2013. nov. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én csipet szódabikarbónás lobogó vízbe teszem a leveleket,(szép zöldek maradnak) kb 2-3 percre, utána leszűröm. a vastagabb ereket kivágom, és úgy rétegezem a rizses darálthússal.
2013. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 doboszoli ***** válasza:

Nálunk a rakott kel roppant egyszerű módon készül.

Miután általában rendelkezésre áll a hurka, bőrétől megfosztva kerül a káposztába.

Hiszen a rakott kelbe rizs, hús, fűszer szüksége. ami a hurkában benne van.

A tetejére némi sajt és tejföl.

Nekünk bejön.

2013. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
utolso fogalomzavarban szenvedsz! Hurkaban hus??? Abban semmi hus nincs, csak vér....
2013. nov. 20. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!