Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem hús és kenyérfél...

Írnátok nekem hús és kenyérféle nélküli fasírt recepteket?

Figyelt kérdés
Gondoltam pl. köles vagy rizs, ezt megfőzve összekeverném főtt, tört burgonyával, nyers tojással, ízesíteném, formáznám, és kisütném. Ez összeállna szerintetek, vagy szétesne talán? Ja, és a bontott köles meddig áll el? Még a tavasszal vettem egy csomag kölest, akkor főztem belőle, a többi pedig azóta is megvan. Jó az még? Honnan lehet tudni ha már nem jó?

2013. nov. 27. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:

gomba fasirt

50 dkg főtt gomba

3 főtt krumpli

1 hagyma

6 gerezd fokhagyma

bors

paprika olaj a sütéshez

petrezselyem

(1 tojás)


Elkészítés:


A hagymat 1 kanal olajon üvegesre dinszteljük uvegesre. A gombát egészen apróra vágjuk (vagy ledaráljük), hozzáadjuk az összetört főtt krumplit, a sót, borsot, paprikát, a zúzott fokhagymát és a lisztet. Ehhez jön a hagyma és a petrezselyemzöld. Félkemény masszát kapunk, amiből lapos labdacsokat készítünk, lisztbe vagy zsemlemorzsába forgatjuk, és kisütjük.

2013. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2013. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lenmaggal és zöldségekkel is lehet operálni (sok zöldséggel persze ilyen kis puha, könnyed cucc lesz, kissé távol a fasírt állagtól), ahogy észrevettem, a fűszerezés viszi el fasírt irányba a dolgot, eléggé tág határok között lehet játszani az alapanyagokkal :) Nekem még a nyersvegán verzió is kifejezetten bejött, pedig abban, ugye, még tojás sincs :D

A köles jó ötlet, a krumpli is... Én személy szerint kísérleteznék, mert olyan vagyok. A tojás összetart s ha túl lágy a massza (a leírásodbeli szerintem tuti az, a főtt köles és főtt krumpli eleve lágy, a tojással pedig főleg. kisütve már összeállna, de szerintem nehézkes kezelni úgy), akkor tennék bele olajos magot. Egy kis dió igencsak jót tud tenni az íznek, bár én jobbára csak tojás, zöldség, más olajos mag kontextusban használom erre, de gondolom, máskor is pozitív a hatása.


A köles szerintem igen sokáig elég, szerintem látszik rajta, ha valami bogár belement vagy megpenészedett, más romlást nehezen tudok elképzelni. Nekem is van több, mint egy éves zabom és hüvelyeseim, semmi bajuk az égvilágon.

2013. nov. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a recepteket.

Ezek szerint nem lehet kihagyni belőle a kenyeret/lisztet/zsemlemorzsát? Valamelyik mindenképpen kell bele, hogy összeálljon?

2013. nov. 27. 15:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Burgonyafasírt

[link]


Cukkinifasírt

Cukkinit lereszeled, adsz hozzá tojást, petrezselymet, őrölt borsot, sót, fokhagymát és áztatott zsemlét, vagy zsemlemorzsát.

2013. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb ötleteket is.

A 3. válaszolóval egyszerre írtunk, de az ő válasza alapján úgy látom, hogy kihagyható mindenféle liszt és társai.

Akkor megpróbálok alkotni valami nem szétesőt:)

2013. nov. 27. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!