Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az jó, ha a tatárbifszteket...

Az jó, ha a tatárbifszteket készen darált marhahúsból készítem?

Figyelt kérdés
A receptekben mindenütt azt írják, hogy vegyek húst és daráljam le. De a mi a helyzet akkor, ha én boltilag darált húst veszek, és abból készítem?
2013. dec. 3. 16:41
1 2
 11/19 doboszoli ***** válasza:
78%

ma 13:12!

Azért pontoztak le, mert nem értesz hozzá, ráadásul butaságot terjesztesz! Semmi személyes!

Olvasd el az utánad való komment linkjét, és megtudod miről beszélek.

Mottó: Ha valaki valaminek nem mestere, az hóhéra!

Kérlek ne lázadj oktalanul!!

2013. dec. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

Már ne is haragudjatok, de még az az oldal is pontosan leírta, hogy mennyire komoly dologról beszélünk. Szinte csak vaddisznóban található meg (ritka esetektől eltekintve), és az egész országban évente alig megszámolható esetet regisztrálnak. És még én nem értek hozzá? Ömlik belőletek a hülyeség!


Az hogy a féreggel fertőzött legyen a marhahúsod amit ledarálnak, olyan valószínű, minthogy beléd csap a villám. Nem kizárt, de azért még kimerészkedsz az utcára. Gondolom. De azért mondok egy még kézenfekvőbb példát: kergemarhakór. Húúhaa. És még én vagyok a hülye. És még ti jöttök hogy aki nem ért hozzá. Agyam eldobom.

2013. dec. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Látom olvasni se tudsz, ha disznót daráltak előtte, és belekerül a marhába, akkor kaphatsz.
2013. dec. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
26%

Látom nem értitek. Az állatok be vannak vizsgálva, hogy egészségesek-e. Attól mert sertést daráltak előtte, nem fogsz elkapni semmit. Pont úgy ahogy kergemarhakórt sem a marhától, mivel az állatállományt folyamatosan vizsgálják, és nem kerülhet forgalomba fertőzött állat húsa. Szóval magyarázhattok össze-vissza, de semmilyen betegséget nem fog elkapni, ha hentesnél, vagy a boltban darált húst vesz.


Igazából nem is értelek titeket. Azért jobb ha magadnak darálsz, mert a hentesnél egy a százmillióhoz az esélye, hogy valami fertőzést kapsz? Ez most komoly? De az egészben az a legfelháborítóbb, hogy még engem néztek hülyének. Mikor ti egy olyan esettel példálóztok ami ritka mint a fehér holló. Ja, és ráadásul egyetlen egy embert sem ismerek, aki magának darálna húst, ugyanis mi városokban élünk. Akkor mindenki hülye rajtatok kívül?

2013. dec. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Megyeszékhelyen születtem, azóta itt is élek, több mint hatvan éve. Mindig magam darálom a húst, hagyományos öntöttvas húsdarálóval.

Bevállalom azt is, ha maradinak neveznek, de szeretem magam kiválasztani a húst és itthon elkészíteni konyhakészre.

Nem szeretem a kisujjnyi vastag hernyókra darált zsíros húst, de a péppé zú

zott tálcás tüneményeket sem.

(a feltett kérdésre már válaszoltam)

2013. dec. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
31%

És ezzel nekem már az elejétől fogva nem is volt semmi bajom. Valaki így szereti csinálni? Csinálja így! Élvezi az öntöttvas darálót? Rendben van!

De azt ne mondja senki hogy megbetegszik és meghal aki darált húst mer vásárolni készen! És aki ezt nem hiszi el, az egy hülye! Na ez a nonszensz.


Azzal hogy ki mit hogyan szeret csinálni, semmi gond nincsen.

2013. dec. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Én már döntöttem, hentesnél fogok venni. Amit kérdeznék: Ott is ki van téve már eleve ledarált hús. Ezt érdemes esetleg vennem, különbözik valamiben az élelmiszerboltokban kapható kész darált hústól? Vagy mindenképpen egész húst kellene ledaráltatnom?
2013. dec. 5. 18:00
 18/19 anonim ***** válasza:

Mindenképpen te válaszd ki és a szemed előtt darálja le. Akkor biztosan nem kerül bele semmi nem kívánatos. De egyébként ez a henteseknél teljesen megszokott, nem fog problémázni hogy le kell darálnia.


Oda mész, megmondod hogy tatárbifszteket akarsz készíteni, mutassa meg melyik húst javasolja. Ha azt mondja ott a darált, mondd meg hogy egész darabot mutasson. Akkor megmutatja, ami neked is tetszik, azt kéred. És megmondod neki hogy addig darálja míg pépes nem lesz, de ezt valszeg magától is megcsinálná ha mondod neki hogy mi készül belőle. Meg egyébként ha olyan húst vásárolsz aminek 5000 Ft kilója, egyből nagyon kedvesek és segítőkészek lesznek!


Szerintem a szupermarketben kapható darált marha nem alkalmas bifsztek készítésére.

2013. dec. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 vivien t válasza:
Èn eddig csak előre darält marhahust vettem ès semmi bajom.ès az is 100% hogy egèszsègesebb vagyok mint itt egy kèt hozzäszolo .
2015. máj. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!