Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Barátnőmnek meglepetésre...

Barátnőmnek meglepetésre vacsorával készülök, milyen ételt készítsek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 3. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Bolognai spagettit, azt mindenki szereti:

Egy fej vöröshagymát apróra feldarabolsz, 1-2 kanál olívaolajon megfonnyasztasz (kb. 1 percig közepes lángon kevergeted) hozzádobsz 1-2 gerezd szintén apróra darabolt fokhagymát, még egy fél percig kevergeted együtt, ne tovább, mert ha megég, akkor keserű lesz. Ezután hozzáadsz fél kilónyi darálthúst, felcsavarod a lángot maximumra és folyamatosan kevergeted, addig, amíg a hús teljesen kifehéredik, ez nagyon fontos, ne maradjon benne nyersen egy morzsa sem. Ezután felbontasz egy (hámozott) paradicsomkonzervet, ráöntöd a húsra, teszel bele sót, kevés borsot, bazsalikomot és oregánót, rottyantasz rajta egyet és kész. A tésztát csak akkor főzd ki, mielőtt tálalod és legyen otthon reszelt parmezán a tetejére. Ha elmondod, hogy nem konzervből/porból csináltad, hanem mint egy olasz mamma, friss hozzávalókból, a barátnőd el lesz bűvölve.

2013. dec. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Ez az én kedvencem és NAGYON egyszerű: [link]
2013. dec. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
hmmmm nyami nagyon guszta az a csirke
2013. dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Pár ötlet :) :

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] -> nem muszáj húslevessel felönteni,lehet sima vízzel is . (én úgy jobban is szeretem :) )

[link]

[link]

[link]

[link]

Remélem segítettem :)

2013. dec. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket:) Mondjuk a spagetti is nagyon finom de valami komolyabbat kaarok. Az a csirke viszont tényleg nagyon jol néz ki:)
2013. dec. 4. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!