Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szilveszterre hidegtál? Olyat...

Szilveszterre hidegtál? Olyat szeretnék, amit előre meg tudok csinálni, vmilyen formában van és úgy szeletelhető.

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én idén először a francia saláta alagutat akarom megcsinálni többek között. Nagyon tetszik, de vén fejemre még soha nem használtam zselatint. De egyszer el kell kezdeni. Ami régi, az a kaszinó tojás, sonka tekercs, töltött libanyak /ma tele volt vele a piac/ - bármiféle- sokféle töltelékkel. Falatkák. Szép szendvicsek, büfé kenyérből ha még tudod milyen az. Nem egyszerü a beszerzése, de megéri. Kocsonya falatkák. Kis poharakba dermesztve zöldséggel, főtt tojással... majd kiöntve pici kupok. Husgolyók stb. A diszitést utolsó pillanatban tedd fel, mert megfonnyad. A többi mind elkészithető előre.
2013. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeletelhető még a dagadóba, csirkecombba töltött töltelék, kolbásszal töltött karaj. Krémek pl. halas, tojásos, töpörtyüs stb. Majonézes saláták még finomabban is másnap. Kaviár. Esetleg keverj be egy jó tál tatárbifszteket, és tedd ki a kenyérpiritót az asztalra a szeletelt kenyérrel együtt. Önkiszolgálás.
2013. dec. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

stefánia vagdalt, sült húsok, köményes sertés szelet, körözöttel töltött sonkatekercs, baconbe tekert csirkemell sajttekercs, paprika,

majonézes krumplisaláta, majonézes kukoricasaláta

zsúrkenyér, díszítésnek uborka, retek, bors, saláta levelek, koktél paradicsom, majonéz, ketchup


grissini füstölt sajtba és sonkába tekerve-ez előétel is lehet pl sajtmártáshoz, fűszeres tejfölhöz stb

2013. dec. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a legutóbb pirított paradicsomos-szezámmagos ruccolasalátát tekertem pármai sonkába, füstölt sajtba (mármint külön-külön két féle volt így). Nagyon nagy sikere volt :) Egy kevés szezámmagolajjal öntöztem meg a salátát töltés előtt.
2013. dec. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nagyon szép és finom tojástekercs receptem, valamint csirkemájas sertéskaraj baconba burkolva, amik hidegtálon gyönyörűen mutatnak.igaz nem formába öntöttek, de nagyon formásak :)

Ha érdekel szívesen leírom bármelyiket.

2013. dec. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tortaformában zöldborsótortát is szoktam hidegtálra készíteni.Vékony kis cikkekre vágva, szépen fektetve körbetéve egy tálon nagyon jól néz ki, és mellesleg finom nagyon. Sültek mellé kenyér helyett is jó kísérő, és a vegetáriánusok is fogyaszthatják.
2013. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A csirkemellkuglóf és az őzgerinces csirkemell is nagyon jó hidegtálra. mindkettőt megtalálod ezen a néven a neten.

Kipróbált , finom, látványos kaják.

2013. dec. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

10:16-os: "szép és finom tojástekercs "


Ennek a receptjét le udnad írni? Elöre is köszönöm.

2013. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A tojástekercs receptje:

8 tojást 1 púpozott ek. liszttel egy pici tejjel, egy kis fej reszelt vöröshagymával, 5 dkg reszeltsajttal, sóval kis borssal, egy csokorka vágott petrezselyemmel habosra keverünk.

előmelegítjük a sütőt. kibélelünk egy kb 40 x 25-ös tepsit

sütőpapírral és beleöntjük a tojást. egy szép nagy tojáslepényt sütünk, ami néhány perc alatt kész is. Ha felpúposodik, egyszerűen megszúrkáljuk villával és szépen visszahúzódik.

A tepsiben hagyjuk teljesen kihűlni. ha kihűlt borítsuk egy nagy darab folpackra és óvatosan húzzuk le a sütőpapírt.

A lepényt rakjuk ki lehetőleg szögletes, nagyon vékony sonkaszeletekkel.

töltelék: 15 deka vajat sóval, borssal kis mustárral jól kikeverünk. teszünk bele 5 deka reszeltsajtot (lehet füstölt is), 1-2 apróra vágott csemegeuborkát és szintén apróra vágott piros kalif.paprikát. (kb fél db elég )

kóstoljuk meg, pikáns kellemes legyen az összhatás.

a krémet a sonka tetején egyenletesen elkenjük szépen elsimítva.

A folpack segítségével feltekerjük, mint a piskótatekercset. egy napig hűtőben tartjuk.

kihűtve egy centis szeletekre vágjuk és salátalevéllel bélelt tálon szervírozzuk.

Látványos, ízletes vendégváró.

üdv:)

2013. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm a receptet!
2013. dec. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!