Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pogácsába tölteléknek mit...

Pogácsába tölteléknek mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kislányom nagyon szereti a Fornetti féle péksütiket és szeretnék itthon sütni neki hasonlót. Van nagyon jó pogácsa receptem és abba tennék valami tölteléket. De nem tudom, hogy mit lehetne... Simán beletenni sajtot, oké. De pl. valami darált húsos töltelék?


Kérlek, segítsetek!


Köszi


2009. nov. 25. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:

1. tepertőkrém

2. darált hús pörköltszerűen elkészítve

3. reszelt sajt

4. libazsír, vagy vaj, vagy margarin - többször hatogatva beletenni - rétegesen sülnek ki a pogácsák, rétegekre lehet szedni sütés után.

5. az elkészített darált húst vagy apró húst belehajtogatod a pogi tésztába, mint a lekvárt a buktába.

2009. nov. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
a tepertos pogácsát megkenem szilva lekvárral és egy pohár tejjel elfogyasztom. kituno
2009. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
de a tepertos pogácsa receptedet nagyon szivesen elolvasnám koszi
2009. nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Anyukám csinált egy olyat, hogy pogácsába egy karika kolbászt egy kis szelet trapista sajttal.

Nagyon finom volt, amikor összesült.

2009. nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Ropogós tészta: 1 kocka margarin, 2 dl tejföl, pici só, annyi liszt, amit bevesz, hogy lágyabb tészta legyen. 1-2 mm-esre ki kell nyújtani, legapróbb szaggatóval kiszaggatni. Kettőt-kettőt összeragasztani töltelékkel.

Töltelék: kb. 20 dkg igen habosra kevert margarin 10 dkg sajtkrémmel vagy reszelt sajttal keverve.

Végül az összeragasztott gurigák oldalát reszelt sajtban meggurítani.

Jól mutat és nagyon finom.

2009. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


A kiszaggatott tésztát épp csak meg kell sütni sárgára, sütés után jön az összeragasztás.

2009. nov. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
bocs, hogy közbekotyogok, de kisgyereknek szalonnás, tepertős, sajtos, libazsíros pogácsát szerintem nem célszerű ajánlgatni. tiszta zsír az egész...
2009. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Tökéletesen igazad van, amennyiben a kisgyerek még nem egyéves, azaz baba, teljes mértékben. Ha már kétéves elmúlt, miért nem ehetne finom házi tepertős pogácsát, vagy éppen trappista sajttal gazdagon készítettet? Gondolom a kérdező sem akar zsírban tocsogót adni, csak változatosat.

2009. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm az ötleteket.

A kislányom már 19 hónapos és szinte mindent ehet már. Bár az biztos, hogy szalonnás, zsíros és tepertős pogit nem csinálok neki. Viszont nagyon jók az ötletek, kolbász helyett sonkával is tudom készíteni a tölteléket, a sajtot nagyon szereti úgyhogy köszi mindenkinek mégegyszer! :-)

2009. nov. 26. 13:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még nagyon finom a túrós,baracklekváros,gombapépes :)
2009. nov. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!