Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fagyasztott sóskát hogy kell...

Fagyasztott sóskát hogy kell elkészíteni, és milyen "feltét" való hozzá?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Készen vetted? Vagy házi fagyasztott?
2009. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Én liszttel berántom, majd hideg tejjel felöntöm. Adok hozzá egy csipet sót és sok cukrot, majd mikor forr, tojást rakok bele. Úgy keverem, hogy a sárga egybe maradjon, a fehérjét meg elkeverem. Nagyon finom. Ehhez már csak kenyeret eszünk.
2009. dec. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) Készen vett fagyasztott. Hú, ez a tojásos dolog érdekes, még sose hallottam..
2009. dec. 2. 16:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Én még fagyos állapotban teszem fel főni, sózom, ízlés szerint cukrot teszek bele (és én egy pici borsot is). Kb. 10-15 percig főzöm, majd tejszínes vagy tejfölös habarással sűrítem. Ehhez akár liszt helyett keményítőt is lehet használni.
2009. dec. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 igabcsy ***** válasza:

Egy kanál lisztet kevés olajon megpirítok beleteszem kissé felengedett sóskát, megsózom és egy kevés tejet, majd állandó kevergetés mellett felforralom. Pár percig még főzöm, azután tejföllel gazdagítom. Én SOHA nem cukrozom, mert azt szeretem ha savanykás.

Feltétnek adhatsz hozzá főtt tojást, vagy rántott parizert.

De én legjobban hagymás törtkrumplival szeretem.

2009. dec. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2009. dec. 3. 16:39
 7/7 anonim válasza:
Én felengedem a sóskát, felteszem edényben a tűzhelyre melegedni, szórok rá lisztet (adagonként kb. egy csapott evőkanállal), jól elkeverem, utána öntök hozzá tejet, teszek hozzá egy kis sót, és elég sok cukrot. Jól elkeverem, kóstolgatom, felforralom (keverés közben, mert különben odaég), és kész. Mellé tört krumplit és rántott csirkemellet tállalok! isteni így együtt!!!
2011. okt. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!