Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitól lesz tutira zaftos a...

Mitól lesz tutira zaftos a paprikás krumpli?

Figyelt kérdés
sosem sikerül egyformán,egyszer leveses lesz,egyszer jó.De még nem jöttem rá,hogy mi a titok
2014. márc. 3. 14:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az is megoldás lehet, hogy egy kis krumplit apróbbra vágsz és az szétfőve sűríti ez ételt. Nekem mindig elég szaftos, krumplitól függetlenül.
2014. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 doboszoli ***** válasza:

Én így készítem:

Hagymás-paprikás-lecsós alapot főzök, teljesen készre, vagyis a hagymát visszafőzöm, majd hozzáadva az ő.paprikát, zöldpaprikát, paradicsomot addig főzöm, míg a hagyma el nem tűnik, és masszív szaftot kapok. Lehetőleg alaplével, nem vízzel. Belekerül a nem túl nagy kockára vágott krumpli, só, bors, kömény ,majoránna, kevés fokhagyma. A lé végleges vastagságát a krumpli "koptatásával" állítom be, igény szerint lehet gulyás sűrűségű, vagy masszív szaft. Csupán a rend kedvéért az utolsó 10 percben, 10 centis frissen füstölt kolbászdarabkákat adok hozzá, és tejfölös uborkasalátával, friss kenyérrel adom az éhezők elé.

2014. márc. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 mustafa33 ***** válasza:

Doboszoli receptjétől én csak annyiban térek el, hogy a krumplit is és a füstölt! kolbászt is karikára vágom.

Kinek hogy jobb.

2014. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 mustafa33 ***** válasza:
Ha pedig vadászházban csinálom, akkor a hagymás lecsós alapot kisütött szalonnán, szalonnazsíron csinálom. Ha ezt bográcsban akkor a tűz fris füstje is csodát művel.
2014. márc. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!