Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segítség! Paprikás krumpli...

Segítség! Paprikás krumpli recept?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! 14 Éves kezdő szakács vagyok. Abban kérem segítségeteket hogy a paprikás krumpli PONTOS ! receptjére lenne szükségem vacsorára. Nem kell bele virsli, nokedli, semmi extra csak egy egyszerű recept. 2 személyre fog készülni kérlek titeket adjátok meg hogy mennyi víz, mennyi krumpli kell bele...stb. Előre is köszönöm.

2013. dec. 17. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
1 hagymát összevágsz apró kockákra 2 evőkanál olajon kis lángon megpirítod. Akor jó ha puha lesz a hagyma. Teszel bele egy evőkanál sót és 1 evőkanál pirospaprikát(mielőtt beleteszed a sót és a paprikát húzd le a tűzhelyről, mert könyen megég és keserű lesz) 5 közepes szem krumplit megpucolsz megmosol és összekockázol. Ráteszed a krumplit a paprikás-sós hagymára és annyi vizet öntesz rá amennyi épp ellepi. Ha van otthon tegyél bele 3-4 karika kolbászt (a kolbászt két centis karikákra vágd) Kis lángon főzöd. Ha felfort megkóstolod, hogy kell e még bele só.
2013. dec. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy készítem, mint az első hozzászóló, de lebbencstésztát is főzök bele a végén, ettől olyan tartalmasabb, "kerekebb" az egész.

Teszek még egy zöldpaprikát, és egy paradicsomot is bele a főzés kezdetén.

2013. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) Mentek a zöld pacsik :) Amúgy ha még nokedlit is szeretnék bele rakni azt hogy csináljam és mikor rakjam bele ? :)
2013. dec. 17. 16:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok még sose főztem nokedlivel, úgyhogy ebben nem tudok neked tanácsot adni.
2013. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a nokedlit külön főzöm ki, mert nem szeretem, ha a krumpli levét zavarossá teszi. Sós vízben kifőzöm, leszűröm, bele a krumpliba, s még szotyogtatom benne pár percig. Persze nokedlival kicsit bő lére kell ereszteni a krumplit, nem olyan parázs jellegű.
2013. dec. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!