Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen saláta illik a főtt...

Milyen saláta illik a főtt füstölt csülökhöz?

Figyelt kérdés
Milyen salátával tálaljam? Francia salátára gondoltam -de nem lesz túl tömény ? Valamilyen tormás saláta??? Ill nincs valakinek valami jó receptje ahogy el lehet készíteni? Eddig mindig kenyértésztába sütöttem meg.

2014. ápr. 17. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Francia saláta jó hozzá.

Ezt szoktam csinálni tormás burgonya saláta

75 dkg krumpli

10 dkg tejföl

1 citrom leve + reszelt héj(elmaradhat)

4 evőkanál olívaolaj

2 evőkanál reszelt torma

petrezselyemzöld

snidling

újhagyma (lilahagyma)

bors

A krumplit héjában megfőzzük sós vízben. Ha megfőtt (de nem szétfőtt), leöntjük a vizet, és lefedve hagyjuk kihűlni. Az öntethez összekeverjük a tejfölt, a citrom levét, a lereszelt héját, az olajat és a tormát. Ízesítjük sóval és borssal, majd megszórjuk aprított petrezselymmel, snidlinggel, újhagymával (aki jobban szereti, az lilahagymával helyettesítheti). A krumplit meghámozzuk, felvágjuk kb. fél centi vastag szeletekre (vagy kockákra), és összekeverjük óvatosan az öntettel. Őrölt borssal megszórva tálaljuk.

A csülköt pedig ha csontos kicsontozom : Majd kiteritem nem sózóm mert a sós a füstölés miatt borsot szorok rá zuzott fokhagymával bedörzsölöm. Vékonyra vágott lila hagymát ,teritek rá a hagymára kolbászt teszek rúdban (akkora legyen mint a csülök): Jó szorosan feltekerem. Ha kell (én mindig összekötözöm) ,hogy szép formája legyen:

Tepsibe teszem amibe öntök 2dl jó minőségű barna sört. Lefedem és puhára párolom.Amikor puha csülök a fóliát leveszem róla .és a pecsenye lével locsologatom 2-3 szor 10percenként szép ropogosra sül: nagyon mutatos ha felszelteled. Steak burgonya ,vagy tormás saláta megy hozzá.

2014. ápr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kitűnő hozzá a francia saláta is, de hagymás-ecetes krumplisaláta is, vagy amiből leszűrve majonézes krumplit is lehet készíteni.

A párom nagyon szereti svéd gombasalátával is, ami fűszeres paradicsomszószos.

Másik kedvenc frissekből a sopszka saláta friss juhtúróval, esetleg fetával.

2014. ápr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jó mindkettő!!!
2014. ápr. 17. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen jellegu husokhoz konnyebb,udito jellegu salatat keszits. Sokkal jobban esik az embernek a nehez hus melle egy konnyebb, ledusabb salata. A majonezes-tejfolos-tejszines-joghurtos ontet nekem mar nagyon sok lenne. Inkabb egy kertesz/paradicsom/kaposzta/uborka/kukoricasalata.
2014. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem valahogy nem illik össze a csülök és a saláta. Torma, mustár, főtt tojás, friss kenyér, ennyi. Lehet saláta Husvétkor de ne a csülökhöz.....
2014. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!