Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség a lenmag és az...

Mi a különbség a lenmag és az arany len között?

Figyelt kérdés
Melyik mire jó, miért jobb az arany len?
2014. máj. 6. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Amennyire én tudom, egyformák, kivéve a színt és az árat... Úgyhogy ugyanarra való. (Bevallom, saját magam még nem próbáltam az arany lenmagot, nem is láttam még, csak webshopban.)
2014. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem turmixba kellene, hogy sűrítsen, de nem vagyok biztos benne, hogy helyettesíthetem sima lenmaggal.
2014. máj. 7. 16:37
 3/5 anonim válasza:

Sziasztok!


Tapasztalatból mondom az aranylenről:

Az aranylen annyiban különbözik az általunk ismert barna szemcsés lenmagtól, hogy íze selymesebb, lágyabb, nem annyira markáns, így az italok kellemesebb ízűek. Sűrítés szempontjából szerintem egy kicsit jobban is sűrít, mint a barna lenmag. És azzal is számolni kell, másnapra még sűrűbb lesz.

Mi aranylen italként használjuk a magot, tejhelyettesítőként. Növényi tej készítő automatával készítjük belőle a "tejet", "tejszínt" és különböző gyümölcsös turmixokat, pudingokat.

Ha érdekel, itt találsz infót:

www.eleterobolt.hu

Ha írsz nekik a kapcsolatnál, akkor sok tejmentes, gluténmentes, cukormentes receptet is küldenek.

Üdv, Kati

2014. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, Kati! Én is éppen emiatt kérdeztem, mert van ilyen automatám! :))


Tejszínt tudsz csinálni belőle, amit aztán habbá fel is lehet verni? Nekem ez még ezidáig nem sikerült :(

2014. jún. 10. 10:39
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Olyan tejszínt már sikerült készíteni, amiből habszifonban habot tudtam készíteni. Igaz, 3 patron kellet hozzá és csak hűtve lesz jó (ha túl hideg,akkor meg azért nem jön ki), de érdemes kísérletezni vele. Mivel a 30%-os zsírtartalomnak meg kell lenni, így ezt a receptet ajánlanám (igaz, nem aranylen, de rizsből, zabból jól készíthető):1 adagolópohár rizs vagy zab,¾ adagolópohár kókusz,35 dkg kókuszzsír,víz max jelzésig.

Sok sikert hozzá!

Kati

2014. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!