Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Azok a lekvárok amiket nem...

Azok a lekvárok amiket nem dunsztolnak, és nincs bennük tartositószer hány évig állnak el?

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem legfeljebb pár hétig.
2014. máj. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Felbontva, még addig sem.Néhány nap alatt el kell fogyasztani, mert menthetetlenül jön a penész, még hűtőben is, sajnos...
2014. máj. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha forrón teszed az üvegbe, elég sok cukor van benne, légmentesen lezárod, akkor több évig is eláll.
2014. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sosem használok tartósítószert, és a forrón betöltött lekvárt (meg egyebeket) lezárom a csavaros tetövel és utána csak betakarom, hogy lassan hüljön ki (= száraz dunszt).


Nekem évekig eláll, nemeg bontottam fel egy 2010-es sárgabaracklekvárt, semmi baja sem volt, csak eléggé besürüsödött.


Ha tisztán dolgozol, nem agyon-mütrágyázott alapanyagot használsz és forrón töltöd üvegekbe, akkor fölösleges bele tartósítószer.

2014. máj. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha már megfőzöd, és forrón üvegekbe töltöd, a dunsztolás semmiség. Csak beteszed egy ruhákkal, takarókkal kibélelt kosárba. Nekem nincsen, egy nagy lavórt szoktam használni, ha meg ennél többet főzök, simán berakom az ágyneműtartóba az éppen nem használt paplanok közé :p
2014. máj. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdésben az állt, amiket nem dunsztolnak...
2014. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem, mire jó a dunsztolás kihagyása, ha már az ember megfőzi...

Én csak dunsztolok, kuktában, igaz, én nem lekvárt, hanem befőttet készítek (de lekvárféle is lehetne, ha turmixolnám előtte). Nincs benne semmi más, csak a gyümölcs, víz sem. Nagyon finom és remekül eláll, de mivel tavaly kezdtem és úgyis megesszük őket a következő gyümölcsszezon előtt, nem tudom, hány évig.

2014. máj. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!