Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Most készitettem egy eperkréml...

Most készitettem egy eperkrémlevest és főzőtejszint használtam sima tejszin helyett lessz valami bajom?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Én azt hittem, hogy azt is kell bele használni. Vagy mégsem??

Na mindegy, de szerintem nem lesz tőle bajod.

2014. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A főzőtejszín olyan, mint a rendes házitejföl. Ez jó az ételekbe. A másik tejszín édesebb, és abból lehet habot verni.
2014. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy édesebb a habtejszin,. Az egyetlen különbség a zsirtartalmukban van: a habtejsziné magasabb, ezért lehet habbá verni.
2014. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Mégis mi bajod lenne, ha főzéshez főzőtejszínt használsz?
2014. máj. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz tőle, annyi az egész, hogy a főzőtejszín zsírtartalma alacsonyabb, mint az egyébként a receptbe való habtejszíné, így a levesed is kicsit hígabb lesz.


Aki ilyen baromságot ír, hogy a habtejszín édes, menjen és kóstolja meg előbb. A habtejszín tiszta 30%-os állati tejszín, mindenféle állagjavító, édesítő vagy egyéb hozzáadása nélkül (a főzőtejszínnel ellentétben). A "hab" elnevezés azért kerül rá, mert ez habbá is verhető. Ettől függetlenül ez ugyanaz a tejszín, mint amit nagyanyáink is használtak 70 éve.

2014. máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gondolom nem főzött levest csináltál, hanem hidegen tetted bele. A főzőtejszin keményítőt tartalmaz, azt jobb kicsit átforralni, de nem hiszem, hogy lesz bajod tőle.
2014. máj. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonimalkoholista ***** válasza:
20%

Igen!

Agyfaszt kapsz, és meghalsz.

2014. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kapna el a murányi fo...ás
2014. máj. 30. 14:26
 9/10 anonim válasza:
0%

Az édes habtejszín védelmében:

- vannak a por alapú habbá verendő "habtejszínek", melyek tényleg eleve édesítettek

- növényi tejszínek, pl. a HuLaLa, melyek szintén édesítettek gyárilag

Visszatérve a eperlevesre - mivel tejcukor érzékeny vagyok - én már hajdina italporral (víz + por jól elkeverve) és szójatejszínnel is csináltam már pl. meggylevest. Mindkettő jól sűríti a levest.

2014. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom, utolso, nekem a tejszín az tejszín, folyekony, tejtermék. Nem por, nem növényi "tejszín" ....
2014. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!