Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi legyen a menü hétvégén?...

Mi legyen a menü hétvégén? Két napra jönnek anyósomék és szeretnék valami finomat főzni. Nem gondolok semmi extrára csak egy picivel különlegesebbre, mint a sima rántott hús. Tudnátok tippeket adni hozzá?

Figyelt kérdés
2014. márc. 4. 10:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Milyen husikat szerettek?


Nálunk nagy kedvenc vendégváró étel a búboshús. Karajszeletet lisztbe forgatom olajban elősütöm. Beteszem a tepsibe, teszek rá fasírtnak begyúrt darálthúst és egy csirkemájat. Előmelegített sütőben sütöm. Mikor majdnem kész csinálok egy fokhagymás rántást amit felöntök paradicsomlével. A paradicsomos szószt a húsra öntöm és készre sütöm. Mikor kész reszelt sajtot szórok rá és ráolvasztom. Petrezselymes és sült krumpli is finom hozzá.

2014. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, gyakran készül nálunk citromos csirke. Ebből is két variációs. Az egyik egy tejfölös citromos mártásban van, a másikat citromos tejben sütöm. Ha érdekelnek elküldöm a receptet. Bár én az egyik napra lehet egy hidegtálat csinálnék. Ezt már mondjuk pénteken megteheted és akkor szombaton nem kell a konyhában szorgoskodnod.
2014. márc. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Húúú köszönöm, ez nagyon jól hangzik, igazából mindenféle étel jöhet, nem válogatunk.
2014. márc. 4. 10:46
 4/29 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam én is, hogy amit tudnék előre megcsinálnám és akkor nem kellene mindennap a konyhában lennem. Megköszönném a csirkés receptet, ha leírod.
2014. márc. 4. 10:48
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vadas is finom vendégváró étel, de egy bakonyi gombás szeletet nokedlivel is el tudnék képzelni.

Ha halkedvelők egyik nap egy tejfölös harcsapaprikás is szóba jöhetne, túróscsuszával. (afriak harcsából is lehet )

2014. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszi, vadasra nem is gondoltam, pedig nagyon szeretjük és már rég főztem.
2014. márc. 4. 10:54
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Előre elkészíthetőnek ajánlanám a finom darált pörkölttel töltött rántott palacsintát. simán panírozva tarthatod a hűtőbe (a fólia alá tegyél papírtörlőt a pára miatt ), és csak ki kell frissen sütni. bármilyen körettel finom, akár rizibizivel, akár valamilyen krumplival, pl vajas-petrezselymes, vagy krumplipüré. ezek már nem vesznek el sok időt.
2014. márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

ha nem szokványosat, de mégsem bonyolultat szeretnél van egy családi receptem a csirkemájjal töltött karaj. a csirkemájpástétomot is házilag készítjük, és egy szép nagy karajt kell lappá kibontani és megtölteni vele.vékony , húsos szalonnaszeletekbe burkolva kell megsütni. ha a részletek is érdekelnek, szívesen megírom, de szerintem így is el tudod képzelni milyen.

Hidegen melegen szépséges és finom.

2014. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Töltött csirkecomb . elöző nap megtöltheted másnap csak a sütőbe kell tenni.

Csókakői kolbászleves. Ez is akkor finom ha 1 napot állt a hütőben.

Ha pedig kicsit mást szeretnél mint a sima rántott hús akkor kárpáty ,vagy velővel töltve rántva ,vagy ami nálunk még nagyon megy konyakos csirke májjal töltött baconbe tekert rántott vagy sült hús.

Olyat válasz ami mellett nem kell egész nap a konyhában állnod.

2014. márc. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
78%

Húsleves+Töltött csirkére szavazok, lila dinsztelt képosztával, 2 féle köret.


húslevest előző este készre főződ, nem bántod, másnap csak melegíted. dinsztelt káposztát is előző este megtudod csinálni, betöltöd a combokat, reggel sütőbe kicsi lángon szépen megsütöd.Esetleg össze dobhatsz, egy sajtós-túros pogit, hamar kész van, és másnap is finom.


Még egy laza meggyes piskóta is belefér, de azt reggel ill. hajnalba csináld:)

2014. márc. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!