Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zöldborsóból mit lehetne...

Zöldborsóból mit lehetne sütni-főzni, a szokásos levesen és főzeléken kívül?

Figyelt kérdés

Levest már főztünk az egyik adagból, főzelék is a napokban volt. A borsópörköltet nem nagyon szeretjük.

Keresgéltem már recepteket, de mindenhol ezekbe futok bele.

Bonyolítja a helyzetet, hogy tojás allergia miatt nem lehet az ételben, hús pedig nincsen itthon. Tejszín és tejföl/joghurt stb. szintén jó lenne ha nem kéne az ételbe. Köszönöm előre is ha valakinek megosztja velem az ötleteit:)



2014. jún. 4. 19:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám a zöldborsótortát, de abba sajnos tojás is kell.

Borsókrémleves szalonapörccel, vagy simán vajon párolt angolos köret, sok friss petrezselyemzölddel, valami hús mellé.

2014. jún. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Zöldborsó torta :D? Na ilyennel még nem találkoztam. Be tudnád esetleg linkelni, vagy le tudnád írni nagyjából a receptet, hátha meg tudom oldani valahogy tojás nélkül?
2014. jún. 4. 19:47
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
zöldborsós pirított csirkemáj, kb ugyanaz mint a pirított máj, csak van benne borsó is
2014. jún. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Fagyit:) Nem vicc, ettem már, és nagyon finom. Tejszínnel turmixold, pici cukor bele, és mehet a fagyasztóba. Vagy rizi-bizi, esetleg borsópüré.
2014. jún. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok van, miért nem fagyasztod le?
2014. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
Zöldborsó pörkölt
2014. jún. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A zöldborsótortát belinkelni nem tudom sajnos, mert vagy 25 éves Nők lapjás recept, de szívesen leírom:)

Sokszor csináltam már, 4 személyre egy vacsorának elég.

HV: 40-45 deka zsenge borsó, 4 tojás, 4 ek. tej, 8 csapott ek. liszt,, fél csomag sütőpor, egy kis fej reszelt hagyma, 4 ek. olaj, só, bors ízlés szerint és vágott zöldpetrezselyem.A tojásokat habosra felverjük, hozzáadjuk a lisztet, olajat és a többi hozzávalót.belekeverjük a borsót is.

egy közepes kapcsos tortaformát kikenünk vajjal/margarinnal és beszórjuk zsemlemorzsával. beleöntjük a masszát és előmelegített forró sütőben kb 30 percig sütjük.Tűpróba !

Ha már nem ragad, megszórjuk a tetejét reszelt sajttal és még pár percre visszatoljuk a sütőbe.lepattintva a formát, tálra csúsztatjuk.

Valamilyen friss salátával tálaljuk.

Kisebb tepsiben is meg lehet sütni, de akkor érdemes alá sütőpapírt tenni.Akkor kockára vágva lehet tálalni.

üdv.

2014. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Sokan készítik a brassóit is zöldborsóval, biztos finom.
2014. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:)

Nincs olyan iszonyatosan nagy mennyiség, hogy lefagyasszam, de egy kicsi változatosság azért jó lenne.

A legjobban a fagyi és a zöldborsótorta tetszik, bár mindkettőhöz ügyeskednem kell majd valamit az allergiák miatt, de szerintem megpróbálom valamelyiket, vagy mindkettőt.

A begépelt receptet külön köszönöm:)

2014. jún. 4. 20:28
 10/15 anonim ***** válasza:
Borsós ragut lehet, ami finom és illik hozzá a rizs vagy a krumplipüré. De lehet vegyes zöldköretbe is tenni, akkor a francia salátában is van.
2014. jún. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!