Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeptembertől fősulis kolis...

Szeptembertől fősulis kolis leszek, mit egyek majd, ha elfogy a bedobozolt kaja?

Figyelt kérdés
fiú vagyok. egyszer meg lehet unni a rántottát, virslit, melegszendvicset.
2014. jún. 25. 00:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vagy megtanulsz főzni, vagy keresel olcsó büféket.

Sajna ilyen dolog ez, hiába unsz meg egy ételt ha nincs más.

2014. jún. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden városban vannak kifőzdék, önkiszolgálók, pizzéria, gyrosos, kínai, innét lehet rendelni is általában, vagy helyben fogyasztani. Menüket is lehet egész baráti áron venni.
2014. jún. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha csóró vagy és szeretsz piálni: megtanulsz főzni.

Ha csóró vagy és nem szeretsz piálni: kifőzdébe mész.

Ha gazdag vagy: tök mindegy.

2014. jún. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Makarónit, virslit, tojáslevest, paprikás krumplit, rántottát, tojásos krumplit mindenki tud készíteni.
2014. jún. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
vannak helyek ahol levet rendelni menüket akár minden napra egy leves+ főétel olyan 600-800 ft éttermenként/városonként változik és elég nagy adagok nekünk 1 menü elég volt kettőnknek párommal ebédre. amúgy már lehet venni üvegbe előre elkészített szószokat tésztát meg csak tudsz kifőzni :)
2014. jún. 25. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vannak kollégiumok, amelyek jól felszerelt konyhával rendelkeznek. Az a legolcsóbb, ha megtanulsz egyszerű ételeket készíteni. De a főzés időigényes: beszerzés, előkészítés, főzés, mosogatás...Tehát ha egy olcsó, de tiszta, igényes éttermet fedezel fel, jobban jársz.Viszont nincs jobb a házi kosztnál.
2014. jún. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Főzöl spagettit, veszel hozzá üveges szószt, megtanulsz paprikás krumplit főzni és lecsót. Esetleg néha veszel konzervet, mirelit kaját, amit csak melegíteni kell. De jobban jársz ha kicsit belemerülsz a főzéstudományba is. :)
2014. jún. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Első napokra dobozolt kaja.-Mondjuk hétfő, keddre úgy csinálod, hogy elég legyen.

Szerda, csütörtök, péntek-veszel kifőzni aló tésztát, több fajtát-krumplis tészta, túrós tészta, diós tészta, mákos tészta, zöldséges tészta reszelt sajttal, sajtos-tejfölös tészta, bolognai stb

nyár vége felé még olcsó a paprika, paradicsom szóval lecsó adott, bele egy-két szál virsli, pár tojást ráütsz=egészséges, laktató étel

paprikás krumpli, ha jól felszereltet konyha akkor rakott krumpli, rakott ételek

Mirelitben tudsz venni derelyét/gombócot kis zsemlemorzsába beleforgatod és kész is van(bár én ezeket annyira nem tudom ajánlani, nem egészségesek, akkor inkább már 2 tojásos rántotta)

bundás kenyér sajttal, teával

reggeli klasszikus szendvics, sonkával/sajttal/szalámival+ zöldség, vagy ha van közel lidl/aldi ott vannak friss pékaáruk 99-120ft-ért is, hozzá egy pohár tej és meg is van a fősuliba a kaja

otthonról anyu/nagymama házi lekvárja jó szolgálatot tud tenni:D

konzerves lecsó, sólet, lencsefőzelék, paradicsomos húsgombóc-csaj melegíteni kell

ha egészség tudatosabb vagy akkor zabkása reggelire almával

túrót kikeversz egy kis gyümölccsel és ott a túrókrém

jók a kefírek, joghurtok egy kiflivel is tízóraira/uzsonnára

paradicsom lé, ilyen dobozos ebből 20 perc alatt meg van egy paradicsom leves

heti 2-3szor érdemes betéri kifőzdékbe 1-1 menüért, már ilyen 700ft leves+főételt tudsz enni, és finomak is, ha úgy veszed egy drágább kaját is megcsinálsz annyiért

esetleg bepanírozott húsok, este csak kisütöd-bár ezek szerintem nagyon egészségtelenek

Én volt, hogy vettem ilyen macis mézet, pár kiflit hozzá és amikor már hó vége volt, nem volt semmi más, 2-3 napig ezt ettem

tükörtojás, főtt tojás is, vacsorára vagy szendvicsbe

ha szereted gyalult tököt veszel és hamar megvan belőle egy tökfőzelék sült virslivel vagy tükör tojással

főtt rizs főtt tojással, tojásos rizs

főtt krumpli reszelt sajttal

Hidd el, sokszor nem azon leszel, hogy unod a kaját, hanem hogy annyira rosszul vagy, és annyira szédülsz az éhségtől, hogy örülsz neki, ha tudsz venni egy zsömlét kefirrel.

Buszbérlet/vonatbérlet 5000-10000ft, koli 20000, fősuli tandíjának a részlete havi 20000ft, ruhát is vegyél+tisztítószerek 20000ft és keresel 70000ft, hidd el, örülni fogsz még annak ha tudsz több napid is egy jó kis rántottát enni, sajnos:S:S

2014. jún. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Rizst, tésztát elkészíteni gyerekjáték. Felteszel vizet forrni, bele pici sót, aztán mikor forr bele a rizs/tészta, kivárod az időt, amit a csomagoláson ír.

Zöldségeket ugyanígy főzhetsz ki köretnek, azoknak elég pár perc.

Friss saláták elkészítéséhez nem kell nagy tudomány, csak egy kis fantázia (különböző leveleket összetépkedsz, teszel hozzá feldarabolt zöldséget, szórhatsz rá olajos magvakat, akár pirítva, akár anélkül, hozzá valamilyen jó kis sajt) köretnek is jó, meg magában egy kis pékáruval.


szeletelt húst sem ördöngösség kisütni serpenyőben, kicsit meg kell fűszerezni mindkét oldalát, aztán rá a forró serpenyőre (alá olvasztasz egy kis vajat), kb. 15 perc alatt elkészíthető.


Én 3 évig laktam koleszban, komolyan, mi még lángost is sütöttünk :)

2014. jún. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok.

Azt elfeljtettem, hogy úgy a legolcsóbb, ha összefogtok a szobatársakkal. Gyorsabban is végeztek a feladatokkal.

És nem mellesleg a csajoknak is imponál ha egy srác tud főzni

2014. jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!