Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Juhtúróval töltött csirke...

Juhtúróval töltött csirke mellhez mi jó a krumpli pürén kivül?

Figyelt kérdés
A rizst nem szeretjük!
2014. júl. 1. 06:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Párolt zöldség.

Én fagyasztott finom zöldségkeveréket szoktam venni a FF autóstól - /Nem szabad reklámozni:)/

Beleöntöm egy kis tepsibe. Esetleg néhány csepp olaj rá. Letakarom alufóliával, és párolom olyan 30-40 percig. Akkor leveszem a fóliát, meghintem sóval, és meglocsolom egy kis mézzel. Visszateszem, és nagyobb lángon sütöm még v. 10 percig.

Mindenkinek ízlik. Szépek a színei, és egészséges is.

2014. júl. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyami!köszi...
2014. júl. 1. 08:11
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Petrezselymes burgonya, sült burgonya is jó mellé.
2014. júl. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Jó fűszeres, hagymás, fokhgymás, borsos, majorannás kis lapocskákra sütött tócsnival is finom lenne.A juhtúrós kajákhoz nagyon passzol nálunk.
2014. júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindenkepp zoldsegkoretre esne a valasztasom, attol fuggoen, hogy keszul a hus. (Felgongyolve, panirozva, rasutve stb.).

Ilyenekre gondolok:

Wok zoldsegkeverek roppanosra piritva

Vajon (!) parolt kelbimbo (vagy vajas Raman, a lenyeg itt a vajas iz, mert azzal sokkal jobban kijon a kelbimbo ize. En sokszor eszem ezt magaban is, vacsira.)

Reszelt sajttal sutoben sult karfiol es brokkolirozsak

Tepsiben sult cukkini es gombaszeletek, paradicsomszeletekkel lefedve sutes alatt (jot tesz nekik a paradicsom leve, mikozben sulnek. Itt erdemes olivat hasznalni, akar izeitett verziot is)

Zelleres karfiolpure

Barmilyen ledus salata:paradicsom, kaposzta, uborka, jegsalata mezes-mustaros ontettel vagy fejessali ecetes ontettel

Gorogsalata

Karalabechips (hajszalvekony karalabeszeleteket alaposan szarazra torolsz, akar az ablakba is kiteheted ha odasut a nap es serpenyoben kisutsz nagyon rovid ideig. Egyszerre csak keveset tegyel, es nagyon figyelj, mert pillanatok alatt valt at a tokeletesrol a szenne egettig:))

2014. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a juhtúrós ételek mindig kapros vagy édes köretet kívánnak.

Az egyik kedvencem a körtés krumplipüré.Elkészítem hagyományosan a krumplipürét,majd amikor kész hozzá keverek 2 nagyon apróra vágott keményebb,nyers körtét.

A nyers körte ropogóssága jól harmónizál a pürével.

Kapros köret variációnak pedig a hagyományos burgonyakrokettet választanám,amit az alábbi mártogatósba tunkolnék.Ezt úgy készítem,hogy apróra vágott friss kaprot,2 gerezd zúzott fokhagymát,egy csipet sót és egy kevés őrölt fehérborsot egy natúr joghurttal jól összekeverek.

2014. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!