Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Háziasszonyok/anyukák/nők,...

Háziasszonyok/anyukák/nők, akik családra főznek! Ti azt is megfőzitek a többieknek, amiktől a hányinger kap el?

Figyelt kérdés

Egyelőre még csak magamra főzök néha, illetve a lakótársammal (fiú) főzünk közösen hétvégente. Vannak dolgok, amik nálam tabuk pl.: nyers húshoz sokáig hozzáérni (pl. panírozás), ecetszag, főtt tojás vagy a disznóhús bármilyen formája (kolbász, hurka, disznósajt, pacal).


Ezeknek a szagától/látványától öklendezés kap el, annyira rosszul vagyok tőlük. Szóval nem csupán nem szeretem, mint mondjuk a rakott krumplit.


Felmerült bennem, hogy ha majd a férjemmel együtt fogunk főzni, vagy csak én a családra, akkor meg kell ilyeneket csinálnom? Vagy veletek hogy van? Ezeket rendelitek vagy megfőzitek és valahogy kibírjátok?


26N



2014. júl. 2. 09:35
1 2 3 4 5
 11/49 anonim válasza:
40%
Nálam alap, hogy csak azt főzöm meg amit szeretek és meg is eszek. Akinek nem tetszik, és mást szeretne, az fogjon hozzá és csináljon olyat magának amilyet szeret. Sőt tovább megyek, nem is veszek soha olyan ételt, vagy alapanyagot amit nem szeretek. Ilyen a vaj, margarin, stb... Két felnőt fiam van, és soha senki, se a férjem, se ők nem panaszkodtak, hogy miért nincs ez vagy az. Nem kiszolgáló egység vagyok, ezt az elejétől tudatosítottam bennük. Amit csinálok azt szeretettel főzöm, és ennyi épp elég. Tisztelem aki másképp csinálja, csak azoktól van herótom, akik panaszkodnak, hogy a férjük a hűtőig nem képes elmenni, vagy hogy nem ette a család, vagy a gyerekek amit főztem, és kénytelen voltam mást csinálni. Ez mártírkodás, és ezt csak magának köszönheti aki ebbe belemegy. 40/nő
2014. júl. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
41%

Igen, azokat is megfőzöm, sütöm, amiktől engem kiráz a hideg! Nehogy már a férjem meg a gyerekeim azért ne egyenek valamit, mert nekem derogál hozzányúlni!

Például gyűlölöm a csirkemájat tisztítani-vágni...gusztustalan. Mint az alvadt vér...ettől függetlenül megcsinálom, sőt...elkészítve szeretem is.

2014. júl. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
37%

Első vagyok


"Igazából számomra gusztusosabb egy telekakilt pelus, mint a disznósajt látványa. Sokkal inkább választanám azt:) Lehet, inkább gyereket kéne vállalnom a főzés helyett:)"


Ezen most jót nevettem, de nem konkrétan a kakis pelenkára gondoltam, hanem a gyermek kihordására, szülésre és ami utána jön. :) Mi az egy kis panírozáshoz képest?! :)


Viszont attól, hogy nem szereted ezeket az ételeket a gyerekkel meg kell ismertetni, és az sem biztos, hogy a család tolerálni fogja az étterembe járást, főleg ha tényleg ilyen sok dolog van ami tabu. A férj lehet önellátó, de a gyerek hosszú évekig nem lesz az. Úgyhogy majd idővel tuti, hogy te is megbarátkozol azokkal amiket most elképzelhetetlennek tartasz. :)

2014. júl. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

Az mondjuk tényleg lehet megoldás, hogy csökkenni fognak ezek a tabuk, disznóhúst elvből nem eszünk (a családunk), de ha étteremben akar majd a gyerek vagy a férjem, hát eszik:)


Arról tényleg nem tehetek, hogy az ecetszagtól öklendeznem kell. Igazából ez a kettő, ami "súlyos":)

2014. júl. 2. 10:06
 15/49 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ha a férjed pacalt akar enni vagy kolbászt akkor megcsinálhatja magának, esetleg el lehet menni enni pl piacra.
2014. júl. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
57%

Igazából nem kapok semmitől hányingert, de a pacal, és a tüdő megfőzése nagyon távol áll tőlem.

De úgy gondolom, amit az ember (lánya) nem szeret, azt igazából jól megfőzni sem tudja, hiszen elképzelése sincs, milyennek kellene lennie.

Szakácskönyvből beledobálja, ami előírt, és kész.

Azt vallom, szívvel-lélekkel kell főzni. Na, és persze alapanyagokból.

Nálunk nincs belőle gond, ha a barátnőm pacalt főz, hoz a férjemnek is. Ha sütit sütök, kapnak ők is. Megoldottuk..:)

2014. júl. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
47%

Nalam is rengeteg olyan etel van, amit egyszeruen nincs gusztusom. (Pl. Bab, kaposzta, belsosegek, budos sajtok stb.) Raadasul henteshez is keptelen vagyok bemenni, mert szabalyosan rosszul leszek a latvanytol es a szagoktol. Nem konnyu velem.:)

A parom viszont abszolut toleral mindent, es nem is erolteti, hogy olyat keszitsek, amit nem szeretek. Mindennek orul amit talalok, pedig nem vagyok gyakorlott, csak alkalmankent fozok, akkor is valami esemenyre/unneplesre/vendegeknek. Hetkoznap beulok/ beulunk

valahova ebedelni, a reggelim-vacsoram hideg kaja. :) Nem zavarna, ha a parom rendelne maganak, de nagyon figyelmes velem, meg etteremben sem ker olyat, amihez tudja, hogy nagyon ninc gusztusom. Ezeket egyedul vagy a barataival eszi.:) (pl torok vagy indiai kajat, gyrost...)

2014. júl. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
Miért pontoznak le mindenkit, aki nem a szolgája a férjének? Ja...már ahogy leírtam, rájöttem:D
2014. júl. 2. 10:35
 19/49 anonim ***** válasza:
25%

A legtöbb mai lány (tisztelet a kivételnek) nem csak a főzéstől undorodik, hanem az össze házimunkától.

Biztosan van valami komoly koncepciód a mosogatásra is, meg a takarításra is, stb...


Azt hiszik ezek a nők, hogy az a főzés, hogy rendelnek egy pizzát,

a konyha helyett meg a Mekibe járnak majd.

A pasijuk az meg főzzön majd magának, ha enni akar.


Amúgy miért gondolom azt, hogy többnyire a "büfészakosak" az ilyen kis úri kisasszonyok, akik csak kitöltik azt az időt az egyetemen, amíg megérkezik a királyfijuk a hófehér BMW-jén. Azután már csak csengetni kell majd a személyzetnek...


Régen egy nő úgy főzött mint az anyja,

egy mai csaj, meg úgy iszik, mint az apja!


Bocs! Lehet lepontozni.

2014. júl. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Nem, a házimunkával békében élünk, hiszen ki más takarítana, ha nem mi ketten.:)


A főzéssel is, csak ugye hétköznap dolgozunk (este nem eszünk meleget már), és csak hétvégén főzünk.


Szerencsére apám nem iszik, szóval ez nem jó koncepció. És nem büfészakot végeztem (sőt), de amúgy irány a Szerelem kategória, hogy "jaj, ezek a mai nők, szörnyű":D

2014. júl. 2. 10:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!