Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Háziasszonyok/anyukák/nők,...

Háziasszonyok/anyukák/nők, akik családra főznek! Ti azt is megfőzitek a többieknek, amiktől a hányinger kap el?

Figyelt kérdés

Egyelőre még csak magamra főzök néha, illetve a lakótársammal (fiú) főzünk közösen hétvégente. Vannak dolgok, amik nálam tabuk pl.: nyers húshoz sokáig hozzáérni (pl. panírozás), ecetszag, főtt tojás vagy a disznóhús bármilyen formája (kolbász, hurka, disznósajt, pacal).


Ezeknek a szagától/látványától öklendezés kap el, annyira rosszul vagyok tőlük. Szóval nem csupán nem szeretem, mint mondjuk a rakott krumplit.


Felmerült bennem, hogy ha majd a férjemmel együtt fogunk főzni, vagy csak én a családra, akkor meg kell ilyeneket csinálnom? Vagy veletek hogy van? Ezeket rendelitek vagy megfőzitek és valahogy kibírjátok?


26N



2014. júl. 2. 09:35
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
49%

Nem olvastam el a kommenteket.


Kedves Kérdező: Nem tehetsz róla, hogy fizikai rosszullétet okoznak ezek a dolgok. Biztos volt olyan válaszoló, aki írta, hogy "jaj, ne finnyáskodj mááááár", de ez azért nem olyan egyszerű. Ez nem finnyásság, nem olyan, hogy "jaj, fúúúúúúj, húslés lesz a kezeeeem", hanem ez tömény undor, amitől konkrétan rosszul leszel.


A pacal belőlem is hasonló érzésekel vált ki, szerencsére a párom sem szereti, szóval nem is kell hozzáérnem soha.

Ja, meg egyszer pulykaszárnyat vettem és a tollak maradékát kellett kitépkednek, na, akkor rámjött a hányinger, az öklendezés, vissza is jött a reggeli. Nem is vettem többet.

Ez a két dolog olyan, amitől felfordul a gyomrom, nem is csinálom egyiket sem.


A vegák egy része is azért vega, mert undorodik a hústól, az ilyesmiről nem tehet az ember.

Ha lesz férjed, akkor tanítsd meg őt is főzni, segítsen be azoknak az ételeknek az elkészítésében, amiket Te nem bírsz. Ne erőltesd az undort kiváltó dolgokat, nehogy egyszer tényleg elhányd magad a konyhában! Mert akkor utána csak még inkább undorodni fogsz tőlük.


A párom a májtól van rosszul, de már attól, ha megérzi a nyersnek a szagát. Én szeretem, de sosem csinálom, ha itthon van, mert tudom, hogy undorodik tőle. Csak akkor csinálok egy kis adagot magamnak, ha nincs itthon 1-2 napig.


24L

2014. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
54%
Én sosem undorodtam semmitől se ennyire. Nagyon fura :D
2014. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:
utolsó: Nem hiszem, hogy fura. Attól még te is ember vagy, csak semmitől nem undorodsz:) De biztosan undorodsz valamitől amúgy, csak még nem találtad meg! Pl. nyugodtan mész be egy toi-toiba a Szigeten? Vagy a gyomrod teljesen nyugodtan marad egy ártézikút vagy termálfürdő közelében?
2014. júl. 2. 16:08
 44/49 anonim ***** válasza:
43%

Engem ezek nem riasztanak vissza.

Igazából csak a halott emberektől ráz ki egy kicsit a hideg, de az se undor, csak félelem.

2014. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
74%

Eszem ágában sincs megfőzni azt, amitől a hányinger kap el. Vagy csak szimplán amit nem szeretek. Ennek praktikus oka is van: miután akármit csinálok vele, úgyis pocséknak fogom érezni, meg se tudnám főzni "finoman".

Szerencsére a párom nem az a régimódi, "asszony, vacsorát ide, de izibe" típus, alapból legalább annyiszor főz, mint én, elvégre mindketten dolgozunk. Amit én nem szeretek vagy nem tudok elkészíteni, azt megcsinálja ő és fordítva. Ha meg végképp nem akar egyikünk se főzni, akkor rendelünk és nem, nem érezzük ettől rossz embernek magunkat. :)

2014. júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
54%

Nem, de csak azért mert 1 ilyen étel van, de csak ha belekóstolok, de a család sem szereti, a szüleim igen, de ők megfőzik maguknak.

Ez a tökfőzelék.

Ha szeretnék, akkor megfőzném nekik azt is..általában érzés főzök, a végén kóstolok csak.

Van amit kevésbé kedvelek, azt is elkészítem,maximum azt nem eszem


Viszont ezt nagy fokű undort kezelni kellene, mert nagyon nem normális, nem azt mondom, hogy edd, vagy ilyesmi, de az ekkora undor az már inkább fóbia,


Egyébként az unokatesóm vot hasonlóan mint te, megtalunlta kezelni a problémát, nem szereti csinálni, nem eszi meg, de mar egy halat is megpucol...

Muszáj volt, metr a gyeekeket enm akarta ere nevelni, azért, emrt ő vega, a gyerkek nem azok...

Akarat kérdése, és fokozatosság

2014. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

Én nem. Ha valaki ilyet akar enni, főzze meg magának...


Megint más dolgokat, amik bár nem a kedvenceim, de nem váltanak ki belőlem undort, megcsinálok. Amíg csak egy kis kellemetlenség, nem gond.

2014. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Főztem már olyat amit én magam nem bírok megenni (székelykáposzta), csak ezzel az a baj hogy egyrészt nem vagyok hajlandó megkóstolni másrészt nem tudom hogy milyennek kell lennie. Rántott húsnak én se állnék neki, nem szeretem annyira amennyi munka van vele, annál meg ritkábban főzök jelenleg hogy muszáj legyen azt is csinálni.

Amit szívesen eszek de elkészíteni nem annyira szeretem, az a tepsis fasírt, amikor könyökig bele kell mászni a darált húsba, blehh.

2014. júl. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

mivel mind a ketten szeretunk es tudunk is fozni de vannak etelek amiket vagy az egyikunk vagy a masikunk nem szeret akkor azt az illeto megfozi maganak. De pl. en nem szeretem a csulokporkoltet de szivesen megfozom a ferjemnek viszont vannak dolgok amiket azert nem fozok meg neki mert el se tudom oket kesziteni. Pl. ilyen a pacal egy csomo tengeri dolog amiket szeret , octopus (nem otthon elunk) ezeket o megcsinalja akkor en csinalok valami mast magamnak. Tulajdonkeppen undor miatt nincs olyan amit ne foznek meg inkabb az hogy amik ilyen speci dolgok azokat nem tudom megcsinalni. dehat ez nem problema. en imadom a grizes tesztat meg a tejbe grizt a ferjem nem, pedig ezt nem nehez elkesziteni de ha ilyet kivanok megcsinalom magamnak.

Kerdezo ha nem szeretsz a hushoz hozzaerni hasznald a vekony eteliparban hasznalatos eldobhato gumikesztyut. en olyankor hasznalom ha valami eros szagu vagy szinu dolgot fozok (cekla) hogy ne fogja meg a kezemet.

2016. febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!