Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Háziasszonyok/anyukák/nők,...

Háziasszonyok/anyukák/nők, akik családra főznek! Ti azt is megfőzitek a többieknek, amiktől a hányinger kap el?

Figyelt kérdés

Egyelőre még csak magamra főzök néha, illetve a lakótársammal (fiú) főzünk közösen hétvégente. Vannak dolgok, amik nálam tabuk pl.: nyers húshoz sokáig hozzáérni (pl. panírozás), ecetszag, főtt tojás vagy a disznóhús bármilyen formája (kolbász, hurka, disznósajt, pacal).


Ezeknek a szagától/látványától öklendezés kap el, annyira rosszul vagyok tőlük. Szóval nem csupán nem szeretem, mint mondjuk a rakott krumplit.


Felmerült bennem, hogy ha majd a férjemmel együtt fogunk főzni, vagy csak én a családra, akkor meg kell ilyeneket csinálnom? Vagy veletek hogy van? Ezeket rendelitek vagy megfőzitek és valahogy kibírjátok?


26N



2014. júl. 2. 09:35
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
64%

Igen, meg kell majd ilyeneket is csinálnod mert a családnak nem mondhatod azt, hogy azért nem főzöl mert bizonyos alapanyagoktól hányingered van. De ezt egy 26 éves felnőtt nőnek nem hiszem, hogy meg kell(ene) magyarázni.


Nekem sem tartozik a kedvenceim közé a nyers hús fogdosása de eszembe nem jutott volna ezért kaját rendelni. A wc-t se szereti senki pucolni mégis meg kell azt is csinálni.


Majd idővel már nem lesznek ilyen "tabuk" az életedben. Ráadásul vannak ennél sokkal gusztustalanabb dolgok is amiket át kell majd élned, ha pedig már ezek is problémát okoznak, akkor a gyermekvállaláson inkább ne is gondolkodj mert érhetnek még meglepetések...

2014. júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
69%

Én az olajban sütést nem bírom, magát a szagát.

Ezért ha a nagyszülőkhöz megyünk és kérdezik mit főzzenek, mindig ilyeneket mondok, illetve ha étteremben vagyunk, akkor felhívom a férjem figyelmét, hogy ilyesmit rendeljen,m otthon nem bírom el a szagát.

De szerintem a ti esetetekben a megoldás, hogy megmondod a férjednek, hogy xy kajától rosszul vagy, ha akar olyat enni főzzön magának vagy néha rendeltek. De pl. lehet kapni előre panírozott ételeket is.

2014. júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
85%

Nagyjából egyezik a család ízlése, így ekkora gondok nálunk nincsenek és nem undorodok direkt ételektől, amiket eszünk, esetleg olyan fordul elő, hogy én nem szeretem, nem a kedvencem.


Disznóhúst mi semmilyen formában nem eszünk, nem is kerül a háztartásunkba, de mivel nem érintkezünk vele, ezért nem zavar- más meg eszi, ha szereti.


A férjem külföldi, neki vannak kedvenc ételei a hazájából, amit én nagyon nem szeretek- de ilyenkor megbeszéljük, hogy ő főzőcskézik magának (extra alapanyagok, más íz és illat, más fűszerezés, mint amit egy átlagos európai vagy magyar megszokott)- és ettől mindketten boldogok vagyunk :) Ő ilyenkor a saját ételét eszi, de nekem nem kötelező, a kisfiunk pedig mindkettőbe belekóstol. Szándékosan egyikünk sem fujjozza le a másik ételét, hanem arra tanítjuk, hogy legyen ízlése, válasszon, kóstolja meg, próbálja ki és majd eldönti.


Ugyanígy a férjem meg a különböző tejszínes, tejes dolgokért és az édességekért nem rajong, de ha ilyet készítek, akkor tudom, hogy ő max. megkóstolja, de nem ezzel fog jól lakni. Akkor vagy készítek hozzá mást vagy ilyenkor mondom neki, hogy főzze az ő kedvenc kajáit.


Nem szeretem pl. a spenótot, de amikor pici volt a fiam, akkor adtam neki, mert tuodm, hogy egyébként egy értékes, egészséges étel. Nem tudom elkészíteni sem jól, így ebben pl. nem szégyeltem, hogy megvettem az üveges bébiételt- a fiam nagyon szereti a mai napig. Miért tiltsam el tőle, ha neki jó, csak azért, mert én nem szeretem?


Normális családban nincsen KELL és KÖTELEZŐ, nem kényszerítjük egymást az evésre- megbeszéljük és elfogadjuk, hogy kicsit különbözik az ízlésünk.

Ha étterembe megyünk, az is nagyon szerencsés, mert akkor mindeki azt választ, amit szeretne.

Rendelni nem szoktunk: vagy főzünk magunk vagy akkor már be is ülünk egy étterembe és ott eszünk.

2014. júl. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Rendelni nem jelent gondot szerintem, de ez világlátás kérdése, én fővárosban nőttem fel, anyukám is csak hétvégente főz (hétközben benn esznek, és 7-re érnek haza).


De igen, ez igaz, lehet, hogy majd ledőlnek a tabuk. Igazából számomra gusztusosabb egy telekakilt pelus, mint a disznósajt látványa. Sokkal inkább választanám azt:) Lehet, inkább gyereket kéne vállalnom a főzés helyett:)

2014. júl. 2. 09:46
 5/49 anonim ***** válasza:
59%

Elöször is ha ilyen van, hogy bármilyen élelmiszertöl (szag/látvány) hányingert kapsz, akkor menj pszichológushoz, mert az általad felsoroltak egyike sem indokolja.


Ha a nyers hús fogása zavar, akkor meg lehet oldani anélkül is, hogy hozzá kellene érni. Panírozni lehet villával, de sok helyen gumokesztyüt használnak.


Ha egyszer lesz kapcsolatod, akkor ott célszerü megbeszélni elöre, hogy hogyan is gondoljátok, mert azért azt nem várhatod el senkitöl, hogy ne egyen gyakorlatilag semmit, ami megszokott. Az ilyen szintü írtózásnak valami lelki oka van, azt viszont feltétlen kezeltetni kell.

2014. júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
72%
Nem szoktam hányingert kapni.Megfőzőm amit akarnak,de akkor főzők magamnak is.Attól,hogy én nem szeretem,ők még igen.A kis menyem is ilyen volt,nem nyúlt a véres húshoz,mert fujj.Nem dagaszt mert fújj meg sok mindent,mert fújj.Aztán megkérdeztem egyszer tőle édesem a f..meg mered fogni?Az nem fújj?Azóta legalább nem jön utánam a konyhába fújjogni
2014. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

utolsó: nincs lelki oka (ezt nem is értem, honnan vetted), csak büdösek SZÁMOMRA ezek az ételek. A disznóhús látványától nagyon sokan irtóznak. A Tesco-ban rendszeresen hallom, hogy emberek panaszkodnak erre a húspultnál. :)


Egyébként nem várom el, hogy ne egye többé, amit szeret, de egy felnőtt ember tud főzni azt, amit szeret. Nem tudok jobban amiatt, mert lány vagyok. (Szerencsére eddig ilyen barátaim voltak, akik önellátók voltak.)

2014. júl. 2. 09:51
 8/49 anonim ***** válasza:
39%
Nekem ilyen a nyúlhús például. Soha nem venném a kezembe és főzném meg. Sem birkát, sem kacsát, kecskét, libát, galambot. Van amelyiket a szaga miatt, van, amit azért, mert érzelmileg nem bírom. Férjem meg olyan, hogy minden ételt kipróbálna. Hát itthon ezeket biztos nem fogja.
2014. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
40%
Ne vállalj gyereket, hát nem is tudsz neki megfőzni normálisan. 5 hónapos kortól elkezdődik a hozzátáplálás, te meg irtózol a nyers dolgoktól, ez mi poén:D
2014. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
75%
Én azt nem főzök, DE én csak a májtól irtózok, azt meg a párom süt magának, ha olyat akar enni.
2014. júl. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!