Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztök ma? Valami jó...

Mit főztök ma? Valami jó tarhonyás ötlet? Amúgy mikor tanultatok meg főzni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 11. 10:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm,viszont nektek is:)

Én fiatal feleség vagyok November óta. Otthon nem nagyon főztem. Viszont mikor elkültöztem szerettem volna a férjem elé minden nap valami finom főtt kaját tenni,igy gyorsan belejöttem. Szeretek változatosan,füszeresen főzni,igy sok mindent kipróbálok. Érdekel a kinai,mexikói konyha,csak még nem sikerült jó receptet találni.

2014. júl. 11. 12:36
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

Holnap lesz csülökpörkölt tarhonyával. Nem keverem össze, köretnek adom mellé. Természetesen lepirítva szép aranybarnára a tarhonyát.

Ma spenót volt főttkrumplival és tükörtojással.

Amúgy a főzést kb 9-10 éves koromban kezdtem, és folyamatosan tanultam/tapasztaltam ,illetve szereztem "némi" rutint... :)

2014. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Tegnap lasagne-t csináltam, abból maradt mára is.

Tarhonyát nem szeretjük, szerintem vagy 15 éve ettem utoljára, akkor is kényszerből, vendégségben.

18 éves korom óta főzök, mióta elköltöztem otthonról. De akkor már nem kellett kifejezetten tanulnom, csak gyakorolni, mert sokat kuktáskodtam előtte anyukám mellett.

2014. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nagyon ügyesek vagytok ,h fiatalon kezdtétek:)
2014. júl. 11. 12:59
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Palacsintát sütöttem, tegnap meg almalevest.


Lecsó, pörkölt, néha tejfölös-sajtosan eszem, gombás mártás...


13-18 nagyon sokat főztünk apával ketten.

18-24 egyáltalán nem, mert a mostohaanyám mindenbe belepfázott, kioktatott, így nem mentem a konyha közelébe sem.

24 - páromhoz költöztem, és ő tanítgatott (újra), sütni meg magamtól, mert élveztem, hogy szabad és nem szólnak le érte. :)

2014. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ma: Stroganoff csirke

Tarhonyás ötlet: [link] vagy bakonyi apró pirított tarhonyával


Egyedül nevelt anyukám, úgyhogy jobb híján már egészen kicsi koromban ott sertepertéltem a konyhában mellette, kentem a kenyeret, szaggattam a pogácsát meg ilyen hülyeségek. Önállóan szerintem olyan 15-16 éves korom óta főzőcskézek, általában olyan kajákat, amikkel anya nem hajlandó szöszölni.

Ha már szó volt ilyenről, nekem az észak-indai konyha a szívem csücske.

2014. júl. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Ez nem hülyeség:)

És ott milyen kaja a nyerő?

2014. júl. 11. 17:49
 18/19 anonim ***** válasza:
A gombapörkölt is isteni tarhonyával.tejfölösen vagy anélkül, mindenképpen nagyon finom.Pláne, ha a hagyma alá alá egy kis szalonnát is pirítunk.
2014. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A pásztortarhonya sem kutya, na meg a pusztapörkölt.
2014. júl. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!