Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki tud ajánlani olyan ebédre-v...

Ki tud ajánlani olyan ebédre-vacsorára elkészíthető kajaneveket, amelyeket egy 20 éves, kevés tapasztalatú fiú is el tud készíteni?

Figyelt kérdés
Olcsó alapanyagú, hamar elkészíthető ételekre gondolok. Egyetem miatt elhagytam a szülői házat, nem tehetem meg, hogy éttermekben kajáljak.
2014. aug. 31. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:

olcsó alapanyag: krumpli, rizs, tészta. Ezekre építve, és kiegészítve valami egészségesebbel/hússal el lehet lenni jó darabig. paprikás krumpli, krumplileves, krumplifőzelék, sajtos-paradicsomos tészta stb.

sőt: rendes olasz tésztához csinálhatsz csilis-fokhagymás olívaolajas szószt. sem a tészta, sem a chilipaprika, sem a fokhagyma, sem a rendes, extraszűz olívaolaj nem olcsó ugyan, de nem kell túl sok, ezt összekevered 15 deka tésztával, ráreszelsz 5 deka parmezánt és kész. tehát néha drága alapanyagokból is kihozhatsz olcsó kaját.

2014. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sajtos tészta, krumplis tészta, pörkölt, rizses, vagy tarhonyás hús, gulyásleves, rakott ételek.
2014. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

rakott krumpli

krumplipüré fasírttal

rakott krumpli, karfiol

babgulyás-laktató, több napra elég

tojás leves, zöldség leves

rántott gomba/cukkini/karfiol rizzsel

pörkölt tésztával

bolognai

lecsó

krumplifőzelék sült virslivel

2014. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Direkt írtam, hogy olcsó alapanyagú dolgok, erre olívaolaj meg hasonlók. Ha lenne rá pénzem, akkor valószínűleg nem főzőcskéznék itthon...

2014. aug. 31. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:
ha elolvastad volna, amit írtam, akkor ott volt, hogy igen kevés olívaolaj kell a javaslatomhoz. EGYSZER megveszed az üveget, és utána az kitart fél évig vagy tovább is akár, mert nem használsz belőle sokat. Ez jelenti azt, hogy hiába drága az alapanyag, ha nem használsz belőle sokat, nem lesz drága a kaja sem. És volt mellette egy rakás más javaslat, amihez még ezt a vagyont sem kell egy üveg olajba fektetned.
2014. aug. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!