Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hányféle ételt főzöl viszonyla...

Hányféle ételt főzöl viszonylag gyakran?

Figyelt kérdés
Jogosan mondod - nem számoltam. Mindeddig én sem, de az utóbbi időben úgy éreztem, hogy nem főzök változatosan. Gyakran kerül sor ugyanarra, stb. Kíváncsi vagyok, hogy más háztartásban mennyi az annyi. Arra vagyok kíváncsi, hogy kb. hányféle ételt főzöl maximum havi gyakorisággal, azaz egy hónapban legalább egyszer, de lehet az kéthetente, hetente is. Erre az őszi-téli időszakra vagyok kíváncsi, tehát a nyári szezonkaják pl. kiesnek. Ahogy én nagyvonalakban megszámoltam kb. 20 féle kaját szoktam főzni (ebben pl. az édestészták egy kategóriát képviselnek, tehát a mákost, a dióst nem számoltam külön :P)
2014. okt. 9. 14:35
1 2
 1/20 Kései Sirató ***** válasza:
10-15 félét főzök, ezek ismétlődnek, de havonta legalább egyszer főzök valami totál újat is, amit a neten találok receptet. Nem tartom kevésnek a 20-at ,de nyilván lehet mindig több és többfélét..
2014. okt. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%
Szinte soha nem fözöm ugyanazt a kajat.Mindig valami ujat a netröl.
2014. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Egy hónapban kétszer nem főzöm ugyanazt. Így számolva minimum 30.
2014. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan nem kérdezted, de így könnyebb összeszámolnom: cukkinikrémleves, rakott krumpli, paprikás krumpli, tökfőzelék, krumplifőzelék, palacsinta, lasagne, túrós tészta, carbonara tészta, kínai édes-savanyú.

Ennyi. Ezeket biztosan megfőzöm minden hónapban, van amelyiket többször is. Szóval 10. :)

2014. okt. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Hát én sem számoltam valóban még össze, de úgy 30-40 ételféleség van, amit zsinórban meg tudnék főzni , anélkül, hogy ismételném valamelyiket. Persze ez a valóságban nem így van, mert, ha pl két hét múlva újra megkívánunk pl valamit, simán megfőzöm azt.

ez a szám kb a családi ízlés szerinti repertoár, de természetesen én is bármit megfőzök ezen kívül is, ha úgy adódik, főleg, ha egy jó receptre akadok.

Hogy a legegyszerűbbet mondjam az ismétlődők közül, rántott muszáj kéthetenként csinálnom, mert az unoka imádja, még a kosármeccsre is visz belőle délután :)

persze ezt is igyekszem változatosan készíteni, előre pácolva, vagy valamilyen prézlis variációban.

egy hétnél többre nem is tervezek menüt, azt is jó, ha tudom tartani. Sokszor csak ad hoc módon, hirtelen felindulásból főzök valamit.

Szerintem mások is így vannak, hogy sokkal többet/többfélét tudnak valójában főzni, mint amik egy adott időszakban nagy általánosságban az asztalra kerülnek.

Alapvetően meghatározó a családtagok igénye, legalábbis és aszerint főzök.

2014. okt. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Erre nehéz válaszolni, túl sokszor váltok életmódot :)

Sokat variálok, de inkább csak édesség s egyéb nem főétel terén s ott is van olyan, ami pár naponta készül, mert szeretjük. Illetve a vegyes zöldségleves (nekem ez is főétel, ritkán főzünk egyszerre többfélét) összetétele mindig más.

Nagyon szeretek egy csomó ételt, így engem nem zavar, ha nyáron heti 5-ször van lecsó. Tavaly azt csináltam, idén valamiért nem.


Havi minimum egyszer van zöldségcurry (mondjuk ez se egyforma), lecsó (az nem gond, hogy tél van, raktunk el), káposztaleves, spenótfőzelék... A céklaleves és a kelkáposztafőzelék is gyakori. Vegyes zöldségleves néhány naponta van. Szeretem a változatosságot, de ez ismétlődésekkel is megvan.

2014. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Mi is szeretjük a változatosságot és gyakran próbálunk ki új dolgokat. Ami leginkább visszatér, ha elfogy a fantázia, az a marhapörkölt. Halat igyekszünk beiktatni a lehető leggyakrabban, ezért még a lazac steak gyakori. Ezeken kívül tényleg jöhet minden, én így nem tudnám megmondani, hogy 20-féle, vagy 50-féle. A már megszokottakat is variálom, mert eddig pl. csak párolt káposztával ettük a kacsát, de tegnap sütőtökmártással csináltam. Ahogy kérted, nem sorolom fel a szezonális alapanyagokból készülteket, mert való igaz, hogy szezonfüggő is. Tehát éves szinten, ami minden évszakra igaz nálunk, az a pörkölt és a hal.
2014. okt. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Biztos hogy minden hónapban van makaroni, joghurtos csirke es spenótos fasirttekercs, mert ezeket nagyon szereti a család.
2014. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Ami váltakozik:

- lecsó, ám igyekszünk változatosan (néha zakzuke, máskor tradi., tojással, aztán nélküle...)

- pizza - ilyen-olyan feltéttel

- jénais mindenes

- párolt-sült zöldség kolbásszal, virslivel, vagy tojásosan

- pita feltéttel (ez más és más)

- halrúd körettel

- palacsinta vagy süti - ezek kizárólag az én reszortjaim, általában, mikor megkívánom/juk, akár hétköznap is


Utálunk a konyhában ácsorogni, és gyorsan összedobható ételeket szeretünk. Meg minket nem zavar, ha sokszor esszük ugyanazt - jó, igyekszünk mindig változtatni rajta kicsit, hogy ne unjuk.

2014. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó vagyok:

Ugye mindennap eszünk főtt ételt, ami más és más, ezért ilyen egy tőről pattantak a hétvégi kajáink.


Meg általában rákattanunk egy valamire, és képesek vagyunk egymás után 5-6 alkalommal is elkészíteni. :D

2014. okt. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!