Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kelkáposztából milyen főételt...

Kelkáposztából milyen főételt lehet még készíteni a főzeléken, rakott kelen és a frankfurti levesen kívül?

Figyelt kérdés

2014. nov. 24. 04:12
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Tölteni a leveleket, kirántani. Magát a káposztát szeletekre vágni, kirántani. Ez nem könnyű, mert széteshet, jó tömör fej kell hozzá.

Mandarinnal majonézes kelt. Ehhez egy pár percet párolni szoktam a leveleket.

2014. nov. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A levelek megtöltése izgalmasan hangzik. Mivel töltenéd meg? Mint a hagyományos töltött káposztát?
2014. nov. 24. 07:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, mint a hagyományos töltött káposztát, és a töltelékbe is teszek majorannát meg köményt. Kiszedem a levél vastagabb erét.
2014. nov. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Véletlenül elment, vagy elküldtem az előbb.

Nem főzök krumplit szálasra vágott levelekbe, mert akkor már főzelékre emlékeztetne.

2014. nov. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég sok ázsiai kajában is benne van (bár az kínai kel), azok között is szemezgethetsz.
2014. nov. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Rántani szoktam, félig megfőzöm a kelt fűszeres vízben, majd 2-3 levelet felgöngyölök, panírozok és kirántom, nagyon finom.
2014. nov. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is szokta, levelekbe tölteni, hagyományos rizses-húsos-tojásos fűszeres tölteléket.A majoranna tényleg nagyon finom bele.A leveleket először leforrázok, hogy könnyen kezelhető legyen. a vastag ereket kivágom.

Kelroládokat szorosan egymás mellé teszem egy jénaiba és beborítom tojással felvert tejföllel. tetejére füstölt reszelt sajtot szórok, és pirulásig sütöm.

Nagyon finom, érdemes kipróbálni.

2014. nov. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!