Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig kellett volna sütnöm a...

Meddig kellett volna sütnöm a mézeskalácsot?

Figyelt kérdés
A recept 10-15 percet írt. 10 percnél még teljesen lágy, formálódó volt a tészta. 12-15 perc sütés után mehetünk a fogorvoshoz.

2014. dec. 30. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb lángon próbáld meg sütni. Közepes vagy kis lángon.

Mennyire állítottad a sütőt?

2014. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
180.
2014. dec. 30. 23:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, hogy a színe, állaga rendben volt, az egyetlen probléma, hogy nagyon kemény lett? Az nem baj. Várd meg, hogy kihüljön, tegyél egy nagy doboz közepébe egy félbevágott almát, amibe szegfűszeget szúrkálsz, majd tedd a dobozba a mézeskalácsokat, zárd be a dobozt, és egy nap múlva nyisd ki. Megpuhul.


Én 200 fokra előmelegített sütőbe tettem, és kétszázon 5-10 perc alatt megvolt az első néhány adag, utána visszavettem 180 fokra, ott több ideig kellett hagyni. De általában ránézésre csinálom. A lényeg, hogy már legyen szép arany színe, de még ne égjen oda. Amikor kiszeded, még jó puha lesz, amikor kihül, akkor megkeményedik, de ezzel nincs gond. A fenti módszerrel lehet puhítani.

2014. dec. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, és légkeverést véletlenül se állíts be!

Én egyenletes alső-felső sütést alkalmaztam.

2014. dec. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a recept nem jó, de a mézeskalácsot akkor kell kivenni, amikor még halvány a színe és a tepsiben hagyod kihűlni, mert előszőr még lágynak tűnik, de ha kihűl, akkor megkeményedik és ki tudod szedni a tepsiből.
2014. dec. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tettem a dobozba fél almát és két nap alatt szépen megpuhult.
2014. dec. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom ezt az almást. Ezt már olvastam máshol, de nem hittem el, de majd most! És legközelebb akkor hamarabb zárom el a gázt.
2014. dec. 31. 11:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
10 perc általában bőven elég. A sütőben még puhának tűnik ilyenkor, ezért is ilyenkor, forrón szokták kiszúrni a dísznek szánt figurákat. Utána percek alatt kőkeményre szilárdul, majd egy-két nap alatt visszapuhul.
2014. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És tényleg: ez az almás működik! Hogy hogy csinálja?! (Előtte napokon át reménytelenül kemény volt.)
2015. jan. 2. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!