Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon válogatós a családom,...

Nagyon válogatós a családom, mindig ugyanazokat esszük, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagy gondot okoz számomra, hogy mit főzhetnék a családomnak.

A férjem már-már egészségtelen mértékben szereti a csípős ételeket. Ha olyat főzök, ami nem csípős (általában ez szokott lenni), akkor az asztalnál nyakon önti az ételt valamilyen csípős szósszal, aztán sokszor panaszkodik, hogy nem ízlik neki az étel (mivel nem illik hozzá a szósz...). Emellett kaja terén nagyon igénytelen, simán elélne élete végéig zacskós leveseken meg tésztákon.

A fiamnál válogatósabb ember szerintem a világon nincs, nem szereti a sajtot, tojást, tejfölt (csupa alapdolgokat...), a zöldségek 95 %-át, semmilyen extra fűszert, a halakat, tésztákat, stb. Kedvence a pörkölt, meg egyéb zsíros, nehéz magyaros ételek.

A lányom pont az ellentéte a fiamnak, ő a magyaros konyháért nem rajong, viszont így is rá a legegyszerűbb főzni, mert viszonylag kevés dolgot nem szeret.

Így is katasztrófa rájuk főzni. Mindenki mindig elvárja, hogy főtt étel legyen az asztalon, és azt sem szeretik, ha két egymást követő napon ugyanaz a kaja. Szinte mindig előző nap kell főznöm, mivel későn érek haza a munkából, és akkor már nincs időm összedobni semmit (amiket tudnék ilyen egyszerű ételeket, azokat a fiam nem eszi meg). Ez alapból nagyon lekorlátozza, hogy miket főzhetek, mert sok étel nem jó melegítve. Egy csomó ételt egyáltalán nem is főzhetek, mert a fiam meg a férjem nem eszik meg. Gyakorlatilag ugyanazt a 10 ételt esszük állandóan, és már rettenetesen elegem van belőle. Már azoktól az ételektől is undorodom, amiket alapból szeretek, annyiszor kerülnek terítékre. Próbáltam bevezetni újdonságokat, esetleg kicsit megvariálni az eddigieket, egyik sem ízlett nekik. Rengeteget bújom a receptes oldalakat ötletek után kutatva, de nagyon kevés dolog van, ami végül bekerül az állandó repertoárba. Szívem szerint nagyon változatosan ennék, mindenféle zöldségeket, húsokat, halakat, tésztákat, de ebből semmi sem valósul meg.

Kétfélét nem akarok főzni, mert nincs rá időm. Senki nem segít nekem a főzésben, mindent egyedül kell csinálnom, és elvárják, hogy mindig legyen friss kaja.

Hétvégente, amikor lenne is időm főzni, akkor is mindig ugyanaz a 4-5 főétel váltogatja egymást (valamilyen hús krumplival vagy rizzsel), mert semmi mást nem esznek meg. Annyit tudok tenni, hogy magamnak néha szoktam mellé valamilyen extra zöldségköretet csinálni, vagy salátát, esetleg ízesítem a krumplipürét vagy rizst, de már rettenetesen unom, hogy mindig ugyanazt kell ennem, és semmi sem ízlik a családomnak.

A lányom, aki kevésbé válogatós, szintén nagyon unja már, és sokszor nem is itthon ebédel.

Egyszerűen nem tudom, mit tehetnék. Ötletek?


2015. febr. 22. 15:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%

Megértelek, én is szeretek egyszerűen főzni: mindenféle hüvelyes, virsli, sült krumpli, tojás minden formában, pizza, bundás kenyér. Van hogy három napig borsófőzeléket eszem virslivel, egyszerűen imádom annyira egyszerű. Mindehhez pedig elmaradhatatlan az Erős Pista és társai, anélkül szinte íztelenek az ételek.

Azt hozzá kell tennem hogy egyedül élek, agglegény étrendnek ez nekem megfelel mert így naponta max fél órát töltök főzéssel és fillérekből hozom ki a kaját.

Ha családom lenne nem erőltetném ezt rájuk, mert tudom hogy ez így elég gyér lehet másoknak.

Szerintem üljetek le hárman és mindenki mondja meg hogy milyen ételeket szeret, ebből állíts össze egy heti menüt(vagy több hetit változatosan) és így mindenkinek lesz olyan napja amikor olyan ételt eszik amit szeret.

2015. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Persze, más ha egyedül él az ember. Én is teljesen más ételeket főznék, ha nem lenne családom.

Az a baj, hogy már számtalanszor próbáltam kitalálni valamit, őket is megkérdeztem, hogy mit ennének szívesen, de csak a vállukat vonogatták. Ha viszont kipróbálok valamilyen újdonságot, utána panaszkodnak, hogy nem ízlik nekik. Nagyon rossz így főzni.

A lányom nagyon elfoglalt, egyetem mellett dolgozik is, így tőle nem várom el, hogy besegítsen a főzésbe, de ő is nagyon unja már, hogy mindig ugyanaz van. Vele elég hasonló az ízlésünk, és szokott is néha javasolni dolgokat, de a többieknek nem ízlik...

2015. febr. 22. 16:06
 3/26 anonim ***** válasza:
64%

Egy tipp, de tényleg csak az, mert tanácsot nem tudok adni. Főzd meg nekik amit akarnak, közben egy adagot készíts el magadnak. Tudom nagyon macerás, de talán beválhat, ha látják milyen jóízűen eszed azt a mást. Lehet, hogy megkóstolnák, vagy olyant kérnének. Viszont, ha mégis maradnak a megszokottnál akkor legalább te azt eszed amit szeretsz.

Sajnos a finnyás embereket szinte lehetetlen megváltoztatni. :(

2015. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%

Amikor otthon laktam én is utáltam anyám kísérletezett főztjeit, főleg amikor Jamie Olivert próbálta utánozni. :) A csúcs az volt amikor a 10 féle maradék hozzávalóból improvizált kaját, az mindig rosszul sült el. Az exem főztjét sem szerettem, mert brutálisan zsírosan főzött amiből 10 kanál egy felnőtt ember gyomrát is megfekszi, minden olajos és lisztes volt. Az etanol a nagymamám volt, de annak már sok éve.

Amikor még az exemmel voltam, gyakran főztem én helyette olyat amit szerettem. Ha válogatósak a népek, akkor főzzenek olyat amit szeretnek. Ha pedig csak te főzöl, akkor a te kezedben az irányítás, te kérdezted hogy mit akarnak és nem adtak választ. Azt főzöl amit akarsz.

2015. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik, főzzenek magukra. Mármint a fiúk. Ti meg egyétek azt a lányoddal, ami jól esik.
2015. febr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Kísérletezés alatt nem a legvadabb dolgokra gondolok :) De nagyon szeretem például az olasz konyhát, és próbálkoztam már egyszerűbb, könnyebb tésztaételekkel, paradicsom, fokhagyma, olívaolaj meg ilyesmik, nekem és a lányomnak nagyon ízlett, a fiam viszont egyszerűen leszarozta. Nagyon rosszul esett.

Lehet tényleg azt kéne csinálnom, hogy azt főzök, amit én akarok, mert senki nem mond semmit, utólag meg panaszkodnak... nem tudom. Egyszerűbb lenne, ha tudnának főzni, de nem is akarnak megtanulni.

2015. febr. 22. 16:22
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el ha rá lennének kényszerítve, hamar megtanulnák. Ha pedig jó a zacskós leves, egyenek azt. Ameddig viszont te főzöl, nálad van az irányítás.
2015. febr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem eszik meg, amit fözöl, akkor éhen maradnak,vagy esznek kenyeret valamivel.

Ha már fáradozol a fözéssel, akkor becsüljék meg.


Egy tipp arra, hogy nem akarsz minden nap fözni: egy-egy alkalommal fözz dupla vagy tripla adagot és a többit fagyaszt le egy-egy adagnyi mennyiségben. Így idövel annyi tartalékod lesz, hogy nem kell midnig fözni, elég egy héten kétszer-háromszor, és a lefagyasztottakkal sokkal változatosabban tudtok étkezni.

2015. febr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%
A 8. vagyok mégegyszer: azt is csinálhatod, hogy amit megesznek a férfiak, azokból fözöl egyszerre nagy adagot és nekik azt meleegíted ki a fagyasztóból, ti meg a lányoddal eszitek, ami nektek ízlik.
2015. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm, ez nagyon jó ötlet! Elég kicsi a fagyasztónk, de egy kis szervezéssel szerintem megoldható.
2015. febr. 22. 17:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!