Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon válogatós a családom,...

Nagyon válogatós a családom, mindig ugyanazokat esszük, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagy gondot okoz számomra, hogy mit főzhetnék a családomnak.

A férjem már-már egészségtelen mértékben szereti a csípős ételeket. Ha olyat főzök, ami nem csípős (általában ez szokott lenni), akkor az asztalnál nyakon önti az ételt valamilyen csípős szósszal, aztán sokszor panaszkodik, hogy nem ízlik neki az étel (mivel nem illik hozzá a szósz...). Emellett kaja terén nagyon igénytelen, simán elélne élete végéig zacskós leveseken meg tésztákon.

A fiamnál válogatósabb ember szerintem a világon nincs, nem szereti a sajtot, tojást, tejfölt (csupa alapdolgokat...), a zöldségek 95 %-át, semmilyen extra fűszert, a halakat, tésztákat, stb. Kedvence a pörkölt, meg egyéb zsíros, nehéz magyaros ételek.

A lányom pont az ellentéte a fiamnak, ő a magyaros konyháért nem rajong, viszont így is rá a legegyszerűbb főzni, mert viszonylag kevés dolgot nem szeret.

Így is katasztrófa rájuk főzni. Mindenki mindig elvárja, hogy főtt étel legyen az asztalon, és azt sem szeretik, ha két egymást követő napon ugyanaz a kaja. Szinte mindig előző nap kell főznöm, mivel későn érek haza a munkából, és akkor már nincs időm összedobni semmit (amiket tudnék ilyen egyszerű ételeket, azokat a fiam nem eszi meg). Ez alapból nagyon lekorlátozza, hogy miket főzhetek, mert sok étel nem jó melegítve. Egy csomó ételt egyáltalán nem is főzhetek, mert a fiam meg a férjem nem eszik meg. Gyakorlatilag ugyanazt a 10 ételt esszük állandóan, és már rettenetesen elegem van belőle. Már azoktól az ételektől is undorodom, amiket alapból szeretek, annyiszor kerülnek terítékre. Próbáltam bevezetni újdonságokat, esetleg kicsit megvariálni az eddigieket, egyik sem ízlett nekik. Rengeteget bújom a receptes oldalakat ötletek után kutatva, de nagyon kevés dolog van, ami végül bekerül az állandó repertoárba. Szívem szerint nagyon változatosan ennék, mindenféle zöldségeket, húsokat, halakat, tésztákat, de ebből semmi sem valósul meg.

Kétfélét nem akarok főzni, mert nincs rá időm. Senki nem segít nekem a főzésben, mindent egyedül kell csinálnom, és elvárják, hogy mindig legyen friss kaja.

Hétvégente, amikor lenne is időm főzni, akkor is mindig ugyanaz a 4-5 főétel váltogatja egymást (valamilyen hús krumplival vagy rizzsel), mert semmi mást nem esznek meg. Annyit tudok tenni, hogy magamnak néha szoktam mellé valamilyen extra zöldségköretet csinálni, vagy salátát, esetleg ízesítem a krumplipürét vagy rizst, de már rettenetesen unom, hogy mindig ugyanazt kell ennem, és semmi sem ízlik a családomnak.

A lányom, aki kevésbé válogatós, szintén nagyon unja már, és sokszor nem is itthon ebédel.

Egyszerűen nem tudom, mit tehetnék. Ötletek?


2015. febr. 22. 15:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a többséggel: ha nem tetszik, egyenek, amit akarnak. Nehogy már hatvanfélét főzz, miközben neked is rengeteg dolgod van! A férjed felnőtt ember, lássa el magát. Egyen étteremben, vagy főzzön magára, amit szeret. A fiaddal beszéld meg, hogy mi legyen, pár alaplkaját simán magtanulhatna ő is, vagy eszik hideget, az is jó.

Ne haragudj, de nagyon bicskanyitogató, ahogy veled bánnak. Nem rabszolga vagy, hanem családtag. Ne engedd, hogy ennyire kihasználjanak!

2015. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
főzz, ami neked tetszik, önként még senki nem hallt éhen, vagyis vagy megeszik, amit kapnak, vagy esznek, amit csinálnak...nálam anno bevált ez a taktika ;)
2015. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Simán csinálj magadnak, amit akarsz, ők meg vagy megeszik, vagy megoldják máshogy.

Nehogy már uralkodjanak feletted.

2015. febr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van. Talán túlságosan is csak arra figyelek, hogy másoknak jó legyen.
2015. febr. 22. 17:29
 15/26 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon megértelek, jómagam is hat emberre főzök, de szinte rajtam kívül mindegyiknek más kívánsága lenne...

Gyakorlatilag én vagyok az, aki végül megadja magát, és eszem azt, amit főzök a többségnek. Ez pedig legalább 3 féle hús, három féle köret, vagyis választék van, de mindig én vagyok a megalkuvó...Elég nehéz így főzni, mindenki kedvére, de hát mindent a családért, csak jó lenne, ha észrevennék, hogy elég fárasztó.(ez most kibuggyant belőlem, mert nem szoktam panaszkodni ) bocs.

2015. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Válogatnak, és még főzni sem akarnak.

Persze, hogy nem akarnak, mert van egy hülye akit lehet ugráltatni.

Én a helyedben akkor is rájuk hagynám aztán megnézném mit ennének ;) :D nem vagy köteles elkészíteni, ha meg nem tetszik amit csinálsz akkor meg lehet fogni nekik is a fakanalat :)

Rohadt pofátlanok. Ők is tudnak főzni ha vàlogatni is jól megy. Nem vagy szolga. Ők mikor csináltak neked valaha valamit azért mert te rendes vagy velük és kiszolgálod őket?

2015. febr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsónak! Ez nem kölcsönös gondoskodás, egy egyoldalú kihasználás. Nem hinném, hogy arányosan letesznek valamit az asztalra cserébe. Például ők takarítanak, mosogatnak, vásárolnak. Mert ez lenne a minimum, ha munka mellett minden nap főzöl rájuk.
2015. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 DarkLantern ***** válasza:
97%

Egyszerű, nálad a fakanál nálad az irányítás. Akinek nem tetszik amit főzül az éhen marad, másnap majd megeszi amit főztél. Az éhség nagy úr, pár nap zsíros kenyéren meg felvágotton és megesznek bármit. A férjednek vegyél őrölt chilit, vagy chili olaj sprayt, az csíp mint a franc. A sok csípős egyébként szétszedi a gyomrát (néha rendben van de folyamatosan nem a legjobb)

A fiad meg nem tudom hány éves, de ha leszarozza az ételt amit főzöl minimum egy pofon, vagy ma nincs vacsora felszólalással a szobájába küldeni. A változatos étkezés fontos!

2015. febr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
87%
Főznék amit szeretnék és kísérleteznék. Aztán ha eszik eszik, ha nem akkor éhen maradnak.
2015. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

DarkLantern: 16 éves.


A háztartásban segítenek nekem, csak a főzéssel vannak ilyen gondok. De megfogadom a tanácsotokat, és igenis változatosabban fogok főzni ezentúl. Akinek nem ízlik, majd eszik szendvicset.

2015. febr. 22. 20:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!