Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen levest főzzek ezekből?...

Milyen levest főzzek ezekből? (hó vége van sajnos, így semmit nem tudok venni)

Figyelt kérdés

Fél kg szemes bab, 3 szál sárgarépa, krumpli, hagyma, paradicsomlé, fűszerek, liszt, búzadara, zsír van otthon, SEMMI MÁS! Semmilyen hús nincs a levesbe, még egy árva darab szalonna se.

A második biztos, hogy káposztás kocka lesz.



2015. febr. 25. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bab levest főznék ezekből, igaz nem való a káposztás tésztához.

Krumpli leves, paradicsom leves

2015. febr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
bocs: krumplileves , paradicsomleves
2015. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hús nélkül is finom a bableves, de én is mást csinálnék utána, nem káposztás tésztát.

Tócsni pl nagyon finom és laktató mellé. reszelj bele egy kis hagymát, úgy még finomabb.

A káposztás tésztát hagyd holnapra, ami elé tényleg jó egy könnyű kis krumplileves, vagy paradicsomleves.

2015. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A zöldségekből csinálhatsz finom levest.

Én így szoktam: Kis olajon megpirítom az apróra vágott hagymát, a répát karikára vágom, vagy amihez épp kedvem van, a krumplit kockára. Ráteszem a répát a hagymára, kicsit párolom, majd felöntöm vízzel, és beleteszem a krumplit, beleteheted a babot is. Fűszerezem, készre főzőm. Amolyan hamis gulyás.


Vagy csinálhatsz a pariléből is levest: fehér rántást szoktam csinálni a lisztből olajon, ráöntöm a paradicsomlevet, felhígítom, fűszerezem, rakok bele egy egész hagymát, ha nincs otthon hozzá tészta akkor kenyérrel tálalom.

2015. febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hamis babgulyás - hús nem lesz benne.
2015. febr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
hó végén miért nem tudsz semmit venni? ilyenkor is van nyitva bolt. vagy nem tudjátok beosztani a pénzt?
2015. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább krumpli vagy paradicsomlevest főznék káposztás kocka elé és holnapra jó lenne a bab főzeléknek.
2015. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Halas-krumpli:

A megpucolt krumplit karikára szeled, és egy sort leraksz belőle egy lábasba, megsózod. Majd a tetejére egy sor karikára szelt hagyma, ismét krumpli, ismét hagyma... a legfölső sor is krumpli legyen. Felöntöd annyi vízzel, hogy a tetejét 1-2 cm-rel felülmúlja. Szórsz rá törtpaprikát + egy fél diónyi zsírt rá, és felteszed főni.


Titok: nem szabad belekavarni!!!

Max. a legtetején a habzó törtpaprikát kavargasd, hogy bele a lébe főjjön, és ne az edény falára rakodjon!!! Ha van akár halászlé-kockád, vagy gulyás-leves-kockád, sokat dob az ízén!!!

2015. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, tegnap este főztem meg, mert a férjem és én is itthonról hordjuk a kaját a munkahelyre, ami nekem csak egy hónapja van.

Végül tócsni lett, és hamis gulyás, ma este meg babfőzelék lesz hagymás paprikás zsírral.

6-osnak pedig köszönöm az építő jellegű hozzászólását, de fel nem foghatom, hogy a részletek ismerete nélkül hogy merészelt ilyet válaszolni.... (kedden kapok először fizetést, közel egy év munkanélküliség után, az összes tartalékunk odalett, a 3 fős családunknak 30 ezer forintból kellett megoldanom a havi kaját, és most még a gyerek is beteg lett, kapásból 5 ezret hagytam ott a patikában. Igen, igazad lehet, tényleg nem tudom beosztani a pénzt....., örülök, hogy neked van mit a tejbe aprítanod)

2015. febr. 26. 09:07
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Csak az tudja, milyen kreativitásra van szükség a főzéshez, akinek a keveset kell jól beosztani, s mégis ízletesen és változatosan akar a családjának főzni.Sok szerencsét az új munkahelyen, és gratula, hogy nem vágod magad hanyatt a probléma miatt, hanem igyekszel a legjobbat kihozni a helyzetből!
2015. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!