Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet attól bajunk, ha a...

Lehet attól bajunk, ha a csirkemájból nem vágjuk ki az epét és úgy esszük meg?

Figyelt kérdés
Nem most csináltam először sült csirkemájat mégis tiszta keserű volt a nagy többsége. Nem értem miért, mert nem találtam benne epét. Volt ugyan zöldes-kékes része középpen, de nem apró golyócskák, akkor ezt benéztem? Hogyan kell pontosan tisztítani a májat? Lehet attól bajunk, hogy ha megettük az epét is? Ami nagyon keserű volt, azt nem ettük meg, de ami kevésbé tűnt keserűnek azt megettem sajnos.
2015. márc. 23. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Beteg nem leszel tőle.De máskor ha ráfolyt az epe, azt a májat dobd ki.
2015. márc. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem epp a legjobb dolog. Ha te boncolod a csirket es pucolod a majat probald meg minel nagyobb ivben kivagni az eped es nagyon ovatosan,nehogy rafolyon, mert attol lesz keseru. Az epe az nem sok kicsi golyocska, hanem egy nagyobb hartyas zacsifeleseg. Ha zold potyos a maj az sajnos mar menthetetlen es ki kell vagni az egeszet.
2015. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A májra közvetlenül rácsatlakozik a kis zöld epehólyag, ami ha kipukkad, és ráfolyik a májra, akkor keserűvé válik a máj. Ilyenkor ezt a részt ki kell vágni a májból, mert keserűvé és ehetetlenné teszi.
2015. márc. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, egy kicsit off, de a témához kapcsolódik:


A boltban vásárolt, zacskóba csomagolt csirkemájjal is előfordulhat amit a Kérdező említett? Vagy a bolti rendesen meg van tisztítva?

(Nemrég rákaptam a csirkemájra, de a legutóbbi adag nemvolt olyan finom, és ezt a kérdést látva most elgondolkoztam, nem-e hasonló szitu miatt volt?)

2015. márc. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Előfordul a bolti, fagyasztott májjal is hogy van rajta epe, nem árt figyelni.

2015. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!