Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirkemájból milyen ételt...

Csirkemájból milyen ételt tudok készíteni ami fogyókúrás vagy legalábbis nem hizlal nagyon?

Figyelt kérdés
2015. febr. 1. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:

A csirkemáj önmagában is nagyon kevés kalóriát tartalmaz, de egy nagyon kevés zsiradékon megsütve igazán finom. (nem vízben főzve) és bármilyen zöldséggel kombinálhatod, mindenhez passzol.

májas ragu. egy kisfej hagymát megdinsztelsz kevés zsiradékon, rádobsz kedved szerinti zöldséget, gombát, borsót, brokkolit, vegyes mixet stb, és egy pici sóval puhára párolod. ha a zöldség már puha akkor teszed rá a csíkokra, kockákra vágott csirkemájat és csak pár percig pirítod együtt.

ha belefér még a fogyódba egy kevés párolt petrezselymes rizzsel fogyaszd.

De akár reszteltmájnak is elkészítheted, lényeg, hogy kevés legyen a zsiradék alatta. szintén finomra vágott hagymát dinsztelsz, pici vízzel, hogy pépes legyen. ha visszasült a kevés zsirjára, akkor megforgatod benne a májat, egy csipetnyi pirospaprikát is szórsz rá, esetleg egy kis zúzott fokhagymát, majorannát is.pár percig együtt főzöd, és

már kész is. Szintén kicsi rizzsel nagyon finom és nem sokban tér el a hagyományos reszteltmájtól.

Mindkettő finom, ízletes, engem mindig átsegített a fogyókúra gyötrelmein... :)

2015. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lecsós máj
2015. febr. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. febr. 1. 18:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Lecsós májat én is szoktam, tarhonyával. Nagyon finom és laktató.
2015. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!