Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan ételek receptjei érdekel...

Olyan ételek receptjei érdekelnének amihez brokkoli kell, de hús nem?

Figyelt kérdés

van még hozzá egy kis tejszínem(nem főzőtejszín)

tejföl,sajt!

Valami finit szeretnék belőle!

Minden ötletet szívesen fogadok!


2010. febr. 21. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Rakott brokkoli! A rakottasnál jobb nincs! :)

Megfőzöd a brokkolit (nem kell teljesen), és ha van rizs otthon, akkor azt is, de ez nem kötelező bele, anélkül is működik a dolog. Csak tartalmasabb lesz egy kicsit. A tejfölből, kis olajból, meg egy-két tojásból csinálsz egy masszát, megsózod. Olajozott tepsibe beleteszed a brokkolit, ha rizs is van, akkor rétegezed vele. A tetejére jöhet a szósz, meg ha van sajtod, akkor reszelve, vagy lapokra vágva az is. Ez szépen rásül, és isteni lesz.

Bevágod a sütőbe, és a tetején lévő szósz pirulásáig hagyod sülni (én 180-on szoktam légkeverésesben, az nem égeti meg).

Szuper kaja, könnyű, egészséges és finom.

Jó étvágyat!

2010. febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Brokkolikrémleves

Brokkolifőzelék

Rántott brokkoli

a rakott brokkolit előttem már leírták...

2010. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszike

ez a rakott nagyon tetszik

de mennyi tejföl mennyi tojás?

ki kell kenni a tepsi alját?

mivel tálaljam?

előre is köszi?

2010. febr. 21. 11:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én már ettem tojással rakott brokkolt. Gőzöm sincs, hogy hogyan készítik, de aki tud egy kicsit főzni, annak nem lehet probléma az elkészítése.

Én úgy készíteném, hogy:

megfőzöm a rózsáira szedett brokkilit, lecsurgatnám, majd a külön megfőzött tojást felszeletelném. Kivajazott edénybe (talán prézlivel megszórnám) leraknám a brokkolit, a következő sor a szeletelt tojás, leöntve tejföllel, majd megint brokkoli, a tetejére ismét tejföl. Be a sütőbe, aztán, ha megsült a teteje: kész.

Szeretem a füstölt sajtot, így biztosan reszelnék a tetejére(talán közé is) egy jó nagy adag f.sajtot is.

Na! ezt én is kipróbálom:)

2010. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ez nagyon guszta
2010. febr. 21. 11:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: a tepsi aljára olajat kell locsolni és szétcsorgatni, hogy mindenhova jusson (nem kell úsznia a tepsinek benne), erre pedig egy kis zsemlemorzsát szoktam szórni.

A masszához te állíthatod be ízlés szerint a hozzávalókat, attól függ, mennyit szeretnél előállítani. A tojás és az olaj kötelező, attól lesz kicsit ragacsos, ezért tud megsülni. A tejfölből én vagy három-négy evőkanállal szoktam tenni, vagy még többel, néha sok emberre kell főznöm. Tényleg a mennyiség határozza meg, meg az ízlésed, mennyire szereted. Úgy három-négy kanálhoz kell két tojás, ha többet teszel, akkor lehet három. Sózni is kell.

Egyébként a brokkolit megszórhatod ízlés szerint bármilyen fűszerrel is, az sem árt neki :)

2010. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hogy mivbel tálald: lehet önálló főétel annak, aki a könnyű ebédet szereti, de lehet hús mellé adni (azt te itt nem szeretnéd, látom), vagy bármilyen köretre is láttam már feltétnek, mint a krumpli, vagy a rizs (ha nem tettél a tespibe is rizst). Láttam már valamilyen lepénytésztával is tálalni, de annak a receptjét sajnos nem tudom.
2010. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm válaszod

a család él hal a sültkrumpliért bár nem tudom ez megy e hozzá

tényleg köszi a segítségeteket!

2010. febr. 21. 12:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak leszoktam forrázni a brokkolit,majd jénaiba teszem,picit megszórom zsemlemorzsával és sajtot reszelek rá,jó sokat! Be a sütöbe,pirosra sütni. Naggggyon finom! =)
2010. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Vacsoracsatában a Judy sütött brokkolis pitét.pitetésztát gyúrt / legalábbbis ő kezdte !/piteformába tette, brokkolirózsákkal rakta ki a formát. közé kockára vágott füstöltsajtot rakott bőven, és meglocsolta tejszínes tojassárgájával.tortaként szeletelte.jól nézett ki, a vendégei nagyon dícsérték.

üdv.

2010. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!