Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Majonézes krumplit ti hogyan...

Majonézes krumplit ti hogyan készítetek?

Figyelt kérdés
Különleges receptet szeretnék.
2015. jún. 20. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

házi majonézt készítek tojásból.

valamint én a karikázott főtt krumpli mellé szoktam tenni karikára vágott, párolt hagymát, gombát és főtt tojást is.

ha érdekel a majonéz receptje, akkor írj :)

2015. jún. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Érdekelne, köszönöm :)
2015. jún. 20. 16:13
 3/11 anonim ***** válasza:
4%

"Majonéz receptje"??

Tojássárga, mustár, olaj, só.

Milyen recept kell ehhez?

2015. jún. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Különlegesem nincs, csak finom, ahogy én csinálom. Ízlések és pofonok ... :)

Szóval előző nap héjában megfőzöm a krumplit. ha kihűlt, kockára vágom, hagyományos ecetes-cukros-sós salátalevet készítek és ebbe teszem. 4-5 közepes krupmlihoz teszek 2 közepes lilahagymát félkarikára vágva.Ez így áll a lében kb egy éjszakát.

másnap leszűröm, és csinálok majonézből, tejfölből, mustárból, borssal, kis cukorral egy sűrű mártást, amibe beleforgatom.

Ha gazdagabban akarom, akkor, 2-3 keménytojást is belekockázok.

További ízesítő- van a kertemben- kis friss tárkonnyal megszórom, és behűtve tartom. Tálaláskor még pár szelet kaliforniai paprikát is felkockázok, és azzal díszítem.

Szerintem egyszerű, de nagyszerű. Tapasztalatom az, hogy az előre elkészített krumplisaláta, leszűrve tovább folytatva, majonézes krumplivá, ízletesebb, mint a gyorsan készített.

2015. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jó recept, kipróbálom:) Köszi:)
2015. jún. 20. 19:10
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
"Majonézes krumpli ....Különleges receptet szeretnék." Elöször probáld a legegyszerübbet!!!
2015. jún. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os. Szerintem tűnj el innen, ha nem tudsz normális választ adni.
2015. jún. 20. 19:56
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Én szoktam beletenni még kockára vágott ecetes uborkát és/vagy almát, és vöröshagyma helyett újhagyma zöld részét.
2015. jún. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Szényelljék magukat azok a "kedves" lepontozók, akik földbe döngölték a majonézes krumplimat. Évtizedek óta, a család és a baráti kör kedvence, sajnálom , hogy egyesek kifinomult ízlésének nem felel meg.

Számomra a lényeg, hogy a kedves kérdezőnek tetszett.

2015. jún. 21. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én felpontoztalak, nekem is tetszett.

Elég macerás, de így összeérnek az ízek. A burgonyasaláta másnap mindig finomabb :)

2015. jún. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!