Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány évesen érdemes elkezdeni...

Hány évesen érdemes elkezdeni sütni-főzni?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom és ő most 12 éves lesz. Nagyon megszeretne tanulni leveseket főzni. De nem tudom, hogy megtaníthatom-e neki.

2015. júl. 1. 09:30
1 2
 1/13 mtke ***** válasza:
100%
Ha szeretné Igen. Én is mindig segítettem otthon és mamának a főzés ben és most semmi nem jelent gondot. Örülj hogy érdekli és hagyd had csinálja. Ne vedd el a kedvét
2015. júl. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk már 5 évesen elkezdték átadni a recepteket (más kérdés milyen hatásfokkal).
2015. júl. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor, sőt. A lányod már nem is kislány, hanem kiskamasz, nem fog megártani neki, ha korán megtanulja az alapokat. Egyelőre álljon melletted, és figyeljen, utána cseréljetek. Szerintem ne rögtön kész ételekkel kezdjetek, hanem az alaptechnikákat magyarázd el példákkal.
2015. júl. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Engem anya már 9 évesen befogott.

Ez eredménye az lett hogy 14 vagyok és én főzök. (persze valamit recept ből)

2015. júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Ez milyen egy kérdés???? Örülj, hogy érdeklődik!!!!

Mások egy ilyen kislányért imádkoznak. :-)

Ennyi idős koromra már profin sütöttem palacsintát. Sőt a vasárnapi ebéd elengedhetetlen rántotthús + sült krumpli kombóját is általában én prezentáltam a családnak.

Tizenkét évesen már nem baba, akit a széltől is óvni kell.

Anno még az "átkosban" a felső tagozatos gyerekek gyakorlati óra keretében sütöttek-főztek akár ötödiktől is (10! éves).

Csak egy a fontos, hogy ne vedd el a kedvét a gyakorlástól, kísérletezéstől, legyél vele türelmes. Egyébként már nem egy gyerekeknek szóló szakácskönyv van, amikben pont azok az ételek vannak, amiknek az elkészítésébe bátran belevághat.

2015. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Nincs korhatár ! 9 éves lehettem, amikor már önállóan is főznöm kellett, a testvéreimre is. Édesanyám eleinte kuktaként fogott be, pucolások, mosogatás nyilván, de nagyon keményen megtanította velem az alapokat.(nem mindig voltam boldog, de ma már nem bánom. ) Természetesen mindent taníts meg neki, amire nyitott. Nem kell erőltetni, amit ő maga szeretne, de közben szépen becsempészed az alapokat is.

Tényleg boldog lehetsz, hogy érdekli a konyha, egész életében hasznát veszi, amit ma megtanítasz neki.

2015. júl. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Én 10 évesen kezdtem egyedül fözni, mert nem volt más megoldás. Semmi bajom sem lett, azóta is szeretek fözni.
2015. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én hat évesen kezdtem el, igaz csak nagyon egyszerű ételekkel és szülői segítséggel. Most már ott tartok, hogy szinte bármit el tudok készíteni, de azért segítségnek ott a szakácskönyv mellettem.
2015. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne rögtön főzni tanítsd. Hanem segítsen részfeladatokban, aztán, mi olyan azt csinálhatja egyedül is, úgy hogy te közben figyeled, segíted, ha kell.

Én kiskorom óta segítettem Nagymamámnak sütni, kevertem a krémet, semmi bonyolult. Később már volt, hogy én csináltam, úgy hogy ő mondta pontosan, hogy mit csináljak és meg csináltam.

2015. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor lehet, amikor érdeklődik. Ha most érdekli, akkor miért ne?
2015. júl. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!