Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem olyan apróra...

Írnátok nekem olyan apróra szaggatott-lehet hajtogatott is-sajtos pogi receptet, ami másnap is jó puha marad?

Figyelt kérdés
Valahogy az élesztős pogik nekem bekeményednek másnapra,van erre valami kis trükk esetleg?..és hogy hagyományos sütőben hogyan süssem.
2010. márc. 5. 10:36
 1/3 anonim válasza:

Ez a kefíres pogi nagyon isteni és még akár 1 hét múlva is puha, bár addig szerintem nem kell majd tartogatni, nálunk mindig hamar elfogy, mert tényleg nagyon fincsi!

Hv.: 3 tojás sárgája, 2 doboz kefír, 3 evőkanál cukor, 1 evőkanál só(én 2 ek. cukrot és 2 ek. sót teszek bele), 5 dkg élesztő, 1 kg liszt, 0,5 kg margarin

A kefírt felmelegítjük, hozzáadjuk a cukrot, a tojássárgáját, az élesztőt. A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, beletesszük a sót és a kefíres masszát. Jól összegyúrjuk és negyed óra múlva újra összegyúrjuk. Ujjnyi vastagra nyújtjuk, megkenjük tojásfehérjével, szórunk rá reszelt sajtot és kiszaggatjuk. 1 órát hagyjuk meleg helyen kelni a recept szerint, de én nem szoktam, hanem egyből sütöm és szépen feljön sütés közben. Próbáld ki!

2010. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam,hogy ami nem fogy el aznap,mélyhűtő zacskóba teszem és berakom a mélyhűtőbe.Ha enni szeretnék belőle,kiveszek amennyit kell,beleteszem mélyhűtő zacskóba,/abban nem szárad ki/majd egésszen kicsit megmelegítem.Már évek óta így teszek,olyan mintha akkor sütöttem volna.A palacsntát ötösével ketté hajtva,a császármorzsát adagokban,a linzer és a mézes sütit egy dobozba,a beiglit pedig szeletelve kis tálcán v.egybe teszem el.Tortát is lehet,de azt nem melegitem.Nekem is mindíg kiszáradt,ezért egyszer kipróbáltam így és sikerült.zs
2010. márc. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első nagyon jónak látszik,megpróbálom,kösziZS
2010. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!