Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mással is előfordult olyan...

Mással is előfordult olyan baki, hogy a cukkinit láthatatlanná főzte?

Figyelt kérdés

Egy edényben husit szépen lassan sütögettem, egy másik serpenyőben zöldségeket. Azért így, ne kelljen annyira figyelnem arra, mi mikor kerül bele. Akkor akartam egyesíteni, amikor kb. egyforma puha minden. (cukkini, gomba, kaliforniai paprikát és répát dobtam spontán össze.)

Amikor összekevertem a hússal, a villanytűzhelyt a legkisebb fokozatra vettem, hogy ne hűljön ki az étel ebédig.

Amikor tálaltam volna, nézem, a cukkini nyomtalanul eltűnt. Nyilván szét főt.

Én hibáztam nem kérdés, de hogyan kerüljem el legközelebb?


2015. aug. 10. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát pont így kerüld el. Jegyezd meg az alapanyagok viselkedését, és legközelebb hasznosítsd. Másképp nemigen megy. Ez a "gyakorlat teszi a mestert " tipikus esete.


A gombát ki hogy szereti, ha teljesen kipirítod belőle a levet, akkor mehet elsőnek, ha nem, akkor a répával együtt. Utána a paprika. A cukkinit kb akkor is elég beletenni, mikor összekevered a hússal.

Ha friss karfiolt szeletelnél bele vékonyra, kezdhetnéd azzal.

Ha pl lilahagymát is raknál bele, azt a répával együtt.

Ha pórét, azt a paprikával, vagy még utána.

Padlizsánt kb ugyanígy.


Még egy trükk, amivel játszani lehet, a darabolás. Itt a piruló felület nagysága, és a maghőmérséklet felmelegedése a szempont.


Pl a répa úgy mehet a gombával együtt, hogy a répát vékony karikákra vágod, így nagyobb felületen éri a hő, és hamarabb átmelegszik, és kezd megpárolódni, a gombát viszont nagyobb cikkekre vágva, hiszen úgyis összemegy.


A cukkininél kicsit biztosabbra lehet menni, ha rusztikus nagyobb darabokra vágod, így kapsz egy pirult felületet, de elég vastag ahhoz, hogy nehezebben főljön szét.


Én úgy szoktam, hogy rézsutosan vágom, (mint ha karikára vágnám) és közben görgetem a vágódeszkán. 2 db-ot is össze lehet így fogni, tenyérrel görgetni, közben ferdén darabolni.

Szabálytalan, de aránylag egyforma méretű vastag darabok lesznek.

2015. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nem is számítottam ilyen bőséges válaszra.

Gyakorlott főző vagyok ugyan, de cukkinivel ritkán találkozom.

2015. aug. 10. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!