Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok nekem írni olyan olcsó...

Tudtok nekem írni olyan olcsó főtt kajákat, amiket kenyérrel lehet fogyasztani?

Figyelt kérdés

Nem sok ötletem volt eddig, csak a paprikás krumpliig jutottam. Próbálkoztam lecsóval, de azzal valamiért nem lakom jól és úgy vagyok vele, hogy olyan zabákat akarok csinálni, amivel kihúzom ebédtől vacsoráig, vagy vacsi után egész éjszaka. Ezért is fontos, hogy kenyeres kaja legyen, mert az jobban telít.

Ha vannak ötletek, ne kíméljetek, házi specialitások is jöhetnek.



2015. aug. 16. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Főzelékek például, bab, krumpli főzelék
2015. aug. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
A kenyér tömény szénhidrát, ráadásul gyorsan felszívódó, tehát hamar meg fogsz éhezni utána, bármennyit is ettél belőle. Ha rendes, laktató étkezést akarsz, akkor felejtsd el ezt a kenyeres dolgot.
2015. aug. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló: Ezt a hülyeséget valami nagyokos kitalálta, hogy a kenyértöl megéhezik az ember, de ez nem igaz. eltekintve attól, hoyg a szegényebb emberek évszázadokon keresztül kenyeret ettek (sokszor magában) éhség ELLEN (és ha megéheztek volna töle, akkor nem ezt ették volna), és saját amgam is tapasztalom, hogy ha pár szelet kenyeret megeszem, attól jóllakom, és semmivel sem leszek hamarébb éhes, mint más ételtöl.
2015. aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A 2-es válasszal én sem értek egyet, mindig jóllakok a kenyérrel és nem leszek éhes utána.
2015. aug. 17. 03:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
chilis bab, tartalmasabb levesek (gulyás leves, babgulyás, palócleves, halászlé), pörkölt.
2015. aug. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#2: Ez nem ilyen egyszerű. Logikuslenne, hogy a gyors ch-tól megéhezik az ember, sokan azt is teszik. Én speciel nem is tudtam soha kenyérrel jóllakni, mennyiségtől függetlenül... Sokfélék vagyunk.

De simán vannak emberek, akik megeszik a maguk totálisan gyors ch-ból álló ételét és 6-8 órán keresztül jóllakottak, fizikai munka mellett. A párom ilyen. Legyen meg a kalória, onnantól nagy különbség nincs jóllakás szempontjából. Régen mindenhez kenyeret evett, most szinte mindig fehér rizst. Teljesen jól működik a dolog. A rizs legalább nem gluténos, viszont kevesebb meló elkészíteni, mint a kenyeret, ráöntjük a vizet és megfő.


Kérdező, kenyeret egyesek szinte bármihez képesek enni. Mivel a jóllakás a cél, én is tartalmasabb ételeket ajánlok, száraz hüvelyesekből (pl. csilisbab) vagy másból, de zsírosan és nem kalóriaszegény alapanyagokat használva :) A krumpli még elég lightos, abból több kell, amúgyis, túl erős a hangsúly a szénhidráton. A hüvelyesekben több fehérje akad, mondjuk ezen a hús is segít. A lényeg, hogy legyen meg a megfelelő tápanyagbevitel.


A kedvencemet nem is említettem még: tojás. Laktató, tápanyagdús, a kenyérhez is megy. Ha már említetted a lecsót, azt mindig tojással eszem, bár így is kell mennyiség, mivel én kenyeret nem eszem hozzá, csak zöldséget :D. De így is jól lehet vele lakni, a zsír és tojás segít, a páromnak pedig a rizs. Nálunk egy étkezés kb. 1200 kcal, alatta éhesek maradunk, annyit így is össze lehet hozni, habár nem mindig egy fogásból áll az étkezésünk.

Egy gazdagabb, mondjuk sült zöldséges, tarjás, esetleg sajttal megszórt rántotta sem akármilyen étel, hiába egyszerű.

2015. aug. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

töltött káposzta

töltött paprika

tojásos lecsó


én ezeket csak kenyérrel tudom elképzelni

1 kg húsból kb 8 nagyobb káposzta vagy paprika jön ki, 1 étkezéshez kenyérrel egy darab elég nekem, de ha kettőt eszel meg kenyérre, még úgyis kijön olcsóra

2015. aug. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
140kg-os 160 cm magas volt kollégám kedvencei, nasinak tv nézéshez a félbe tört kg-os kenyér héjába töltött töpörtyű chips helyett. Főételnek a tepsiben sült kacsazsíros krumpli kitunkolva kenyérrel. Reggelire tojásrántotta 17 tojásból, mert ennyi volt otthon. Étteremben lazán beburkolt egy 2 személyes tálat dupla somlóival és 2-3 sörrel. Amikor szendvicsnapot tartott a barátnője 25 db. felvágottas zsemlét pakolt neki és általában ezeket délutánra elfogyasztotta. Ez nem vicc, ezeket ette. Próbálkozz ezekből kisebb adagokkal.
2015. aug. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 17. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!