Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gombapörköltet csinálnék,...

Gombapörköltet csinálnék, párom vöröshagyma helyett lilahagymát hozott, megpróbálhatom ezzel elkészíteni?

Figyelt kérdés

Közölte, hogy számára a lilahagyma héjának vörösesebb volt a színe, a másik "olyan ronda barnásnak tűnt, mintha rohadna" :)

Ehető lesz a pörköltem, ha az alap lilahagymából készül, vagy neki se álljak? Sajnos nekem már nincs lehetőségem boltba menni autó híján, ha azt mondjátok felesleges a próbálkozás, akkor megoldom másból az ebédet valahogy, csak a párom tegnap nagyon megkívánta a gombát, ezért akartam a kedvére tenni.


Köszönöm a segítséget :)


2015. aug. 26. 10:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Tényleg csak a külleme lesz furi, mert szinte fekete lesz a lilahagyma és a gomba együtt. A pirospaprika (esetleg a tejföl ) biztosan tompít a színen, de egyébként az íze tökéletes lesz.

Egyszer én tölteléket akartam így csinálni, de sajnos annyira ronda lett, hogy csináltam másikat vöröshagymás alappal, nehogy a család fölhördüljön, amikor meglátja a feketével töltött csirkét :)

2015. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Finom lesz lilahagymával is.
2015. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 acelsziv ***** válasza:

Tényleg tizeske? Ennyire ismersz? LOL híres lettem.

Egyébként a korommal jobban nem is lőhettél volna mellé.

Kérdező: Lehet, hogy jól főzöl és ezt nem is vontam kétségbe legfeljebb még nem vagy túl tapasztalt. Mert egy tapasztalt szakács nem parázott volna be ennyire a lila hagymától. Majd megtanulod.

2015. aug. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Na, végül nagyon finom lett, nokedlivel, házi tejföllel isteni, igaz színre fura volt, dehát nem kiállításmegnyitóra készült :)


Hát, nyilván nekem is mindig van még mit tanulnom, de inkább előbb kérdezek (akár itt, akár máshol), minthogy kidobjam a félresikerült ételt, csak mert "kísérletezgetek". Sajnos annyira nem állunk jól, hogy kaját hajigáljak a szemétbe :)


Egyébként tisztában vagyok vele, mennyi férfi mesterszakács van, de szerintem az azért egy egészen más műfaj, mint mikor otthon neked kell felvágnod a halom zöldséget/húst, persze a kés az kicsit életlen, időre kell, mert már mindenkinek kopog a szeme, sok legyen, hogy maradjon elvinni munkába is, ja és valamelyik hozzávaló elfogyott mert "valaki" nyomtalanul megette/megitta, és erről nem szólt, de igazából senki sem volt az, valójában csak eltűnt az ominózus darab sajt/konzerv/tej... Ismerős?

Tisztelem-becsülöm, amit alkotni tudnak az alapanyagokból, de nagyon távol áll egymástól főzés és főzés ebben az esetben.

2015. aug. 26. 22:17
 15/20 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg!

A férfiak között sem lenne annyi mesterszakács (= a szakács foglalkozását mesteri szintre emelni), ha mellette még egy egész család napi ellátásának (bevásárlás, főzés, mosás, vasalás, gyerek, házastárs stb.stb) összes napi gondja-baja az ő vállukat nyomná.


Egy férfiból csak azért tud mesterszakács lenni, mint bármely másik családnál a férjből igazgató, stb. stb., mert van rá elég idejük!!!


Egyébként ez a vöröshagyma-kérdés pont olyan dolog, mint amikor én a sült húsra a fehér bor helyett vöröset öntöttem, no annak is lett ám igen-igen "kétes" színe... de az íze jó volt, és a lenyelt kaja már nem fogja elmondani, hogyan nézett ki korábban...

2015. aug. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"mint bármely másik családnál a férjből igazgató, stb. stb., "


Ezt nem igazán értem. Ezzel azt akarnád mondani, hogy az igazgatónak van több ideje? Ez csak a kommunizmusban Volt így. Én ahány embert ismerek magas pozícióban, mind reggeltöl estig bent van. (a mi fönökünknek a hátsó helységben van ágy, ha épp gond van, és nem tud hazamanni.

2015. aug. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Manapság csak a gyári csavarozó dobja el a szerszámot 8 óra után.
2015. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"mint bármely másik családnál a férjből igazgató, stb. stb., "


Ezt félremegyaráztad: a férj AZÉRT tud nonstop a munkahelyen lenni, mert a feleség ELLÁTJA a gyerekeket. (Ha ugyanis ö IS a karrierje miatt nem járna haza, akkor a gyerekekkel ki törödne?)

2015. aug. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem magyaráztam félre, kérdeztem. Bár nem tartozik a témához, aki ennyire karrierista annak nem kell gyerek.
2015. aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
De visszaolvasva már világos, túl korán Volt, még kevés Volt a kávé.:)
2015. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!