Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit készítsünk együtt a hétvégén?

Mit készítsünk együtt a hétvégén?

Figyelt kérdés

Már sütöttem/főztem receptből, általában nagyon jól sikerült, mondjuk nehezebb recepttel még nem próbálkoztam.

A barátommal közösen szeretnénk elkészíteni a vacsinkat nála.


Valami olyat szeretnék, ami laktató, jól néz ki, lehet "éttermesen" tálalni, és persze finom.

Hús legyen benne, leginkább a csirkét szeretjük, de bármi jöhet a löncshús kivételével.


Időnk és energiánk rengeteg van hozzá. Az alapanyagokat is együtt vesszük meg.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2015. szept. 15. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi imádjuk a brokkolit a barátommal, és múltkor készítettünk egy brokkolis csirkét tepsiben, nem volt nagy ördöngösség, de nagyon-nagyon finom lett, és olyan különlegesen is nézett ki :) Ő krumplipüré-mániás, szóval az készült mellé, de akár rizzsel, sült krumplival is nagyon finom.

Egyszerűen felkockáztuk a húst, fűszereztük, és megpirítottuk (nem kell teljesen késznek lennie), előfőztük a brokkolit sós vízben (de azt sem szabad túlfőzni), ezeket összekevertük egy tepsiben, amit kivajaztunk, tejszínnel leöntöttük és sajtot szórtunk a tetejére. Majd betettük a sütőbe :) Bármilyen zöldséget rá lehet dobálni, és akár a hús is maradhat egyben, és akkor úgy elősütitek. Esetleg készíthettek hozzá valami bonyolultabb desszertet, pl. szuflét.

2015. szept. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a mi kedvencünk, és szerintem elég mutatós is:

[link]

2015. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

lasagne? az nem két perc és laktató is. mi am házi pizzát és házi hamburgert szoktunk csinálni, vagy gyrost is sokszor. olcsobb mint készen venni, és jól el vagyunk főzés közben.

amit az utolsó linkelt, tényleg finom :))

a házi hamburger úgy az igazi, hogyha mindent te csinalsz hozza(huspogacsa, zsomle)

2015. szept. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
vagy Hortobágyi husos palacsinta :) ehhez kell két ember, van mit csinálni :) és finom, jol is nez ki
2015. szept. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!